<
>

Boxing fight schedule

To go directly to a particular month, click the links below:

MARCH | APRIL | MAY | JUNE | JULY | AUGUST | SEPTEMBER | OCTOBER | NOVEMBER | DECEMBER


FEBRUARY

February 25

At Birmingham, Ala. (PBC on Fox and Fox Sports 1):

  • Deontay Wilder vs. Gerald Washington, 12 rounds, for Wilder's WBC heavyweight title

  • Tony Harrison vs. Jarrett Hurd, 12 rounds, for vacant IBF junior middleweight title

  • Dominic Breazeale vs. Izuagbe Ugonoh, 10 rounds, heavyweights

  • Caleb Plant vs. Thomas Awimbono, 10 rounds, super middleweights

  • Tugstsogt Nyambayar vs. Jhon Gemino, 8 or 10 rounds, junior lightweights

  • Alantez Fox vs. Kenneth McNeil, 10 rounds, middleweights

  • Iago Kiladze vs. Byron Polley, 8 or 10 rounds, heavyweights

  • Junior Fa vs. Keith Barr, 6 rounds, heavyweights

  • Thomas Knox vs. Anthony Retic, 4 rounds, middleweights

  • Robert Alfonso vs. Keith Thompson, 6 rounds, heavyweights

  • Deon Nicholson vs. Josh Rasberry, 4 rounds, cruiserweights

At Hull, England:

  • Gavin McDonnell vs. Rey Vargas, 12 rounds, for vacant WBC junior featherweight title

  • Luke Campbell vs. Jairo Lopez, 12 rounds, lightweights

  • Tommy Coyle vs. Rakeem Noble, 10 rounds, junior welterweights

  • Ryan Burnett vs. Josefai Reyes, 8 rounds, bantamweights

  • Dave Allen vs. Lukasz Rusiewicz, 6 rounds, heayweights

  • Jacob Wooley vs. Jordan Ellison, 6 rounds, junior lightweights

  • Dec Spelman vs. Nathan King, 6 rounds, light heavwyeights

  • Conor Seymour vs. William Warburton, 6 rounds, junior middleweights

  • Carl Chadwick vs. Jay Carney, 4 rounds, lightweights

At Paris:

  • Karim Guerfi vs. Stephane Jamoye, 12 rounds, for Guerfi's European bantamweight title

At Southampton, Bermuda:

  • Earl Bascome vs. Iwan Azore, 6 rounds, welterweights

February 26

At Kami-Amakusa, Japan:

  • Moises Calleros vs. Tatsuya Fukuhara, 12 rounds, for vacant WBO interim strawweight title


MARCH

March 1

At Chonburi, Thailand:

  • Knockout CP Freshmart vs. Go Odaira, 12 rounds, for CP Freshmart's WBA strawweight title

March 2

At Tokyo:

  • Shinsuke Yamanaka vs. Carlos Carlson, 12 rounds, for Yamanaka's WBC bantamweight title

  • Brian Viloria vs. Ruben Montoya, 10 rounds, flyweights

  • Kenichi Ogawa vs. Satoru Sugita, 10 rounds, junior lightweights

  • Ryosuke Iwasa vs. Glenn Medura, 8 rounds, featherweights

March 3

At Mexico City (Telemundo):

  • Antonio Moran vs. Richard Zamora, 10 rounds, lightweights

At Saint-Quentin, France:

  • Guillaume Frenois vs. Vyachelsav Gusev, 12 rounds, for Frenois' European junior lightweight title

March 4

At New York (CBS):

  • Keith Thurman vs. Danny Garcia, 12 rounds, WBA/WBC welterweight unification

  • Erickson Lubin vs. Jorge Cota, 12 rounds, WBC junior middleweight eliminator

  • Andrzej Fonfara vs. Chad Dawson, 10 rounds, light heavyweights

  • Mario Barrios vs. Yardley Suarez, 8 rounds, junior welterweights

  • Sergey Lipinets vs. Clarence Booth, 8 or 10 rounds, junior welterweights

  • Heather Hardy vs. Helen Joseph, 10 rounds, featherweights

  • Rickey Lopez vs. TBA, 6 rounds, featherweights

  • Thomas Velasquez vs. TBA, 6 rounds, lightweights

  • Richardson Hitchins vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Edgar Berlanga vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

At Bangkok, Thailand:

  • Nawaphon Sor Rungvisai vs. Juan "Churritos" Hernandez Navarrete, 12 rounds, for vacant WBC flyweight title

At London:

  • Tony Bellew vs. David Haye, 12 rounds, heavyweights

  • Ohara Davies vs. Derry Mathews, 12 rounds, junior welterweights

  • Sam Eggington vs. Paulie Malignaggi, 12 rounds, welterweights

  • Katie Taylor vs. TBA, 6 rounds, female lightweights

  • Frank Buglioni vs. Ricky Summers, 12 rounds, for Buglioni's British light heavyweight title

  • Lee Selby vs. Andoni Gago, 10 rounds, junior lightweights

  • Ted Cheeseman vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

  • Craig Glover vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

At Guadalajara, Mexico:

  • Naoko Shibata vs. Alondra Garcia, 10 rounds, female junior flyweights

March 10

At Detroit (Showtime):

  • Claressa Shields vs. Szilvia Szabados, 6 rounds, female middleweights

  • Antonio Nieves vs. Nikolay Potapov, 10 rounds, bantamweights

  • Wesley Tucker vs. Ed Williams, 8 rounds, welterweights

  • James Gordon Smith vs. Joshua Greer Jr., 8 rounds, bantamweights

At Mexico City (Telemundo):

  • Mauricio Pintor vs. Patricio Moreno, 10 rounds, welterweights

At Los Angeles (Estrella TV):

  • Christian Gonzalez vs. Romero Duno, 8 rounds, lightweights

  • Alexis Rocha vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

  • Niko Valdes vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

  • Marvin Cabrera vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

  • Franicsco Esparza vs. Emmanuel Castro, 6 rounds, featherweights

At Lemoore, Calif. (UniMas):

  • Andy Vences vs. Angel Hernandez, 10 rounds, junior lightweights

  • Danny Valdivia vs. Douglas Ataide, 8 rounds, junior middleweights

At Tokyo:

  • Tomoki Kameda vs. Mike Tawatchai, 10 rounds, junior featherweights

At Belfast, Northern Ireland:

  • Jamie Conlan vs. Yader Cardoza, 12 rounds, junior bantamweights

  • Paddy Barnes vs. TBA, 6 rounds, bantamweights

  • Declan Geraghty vs. James Tennyson, 10 rounds, junior lightweights

  • Tyrone McKenna vs. Jake Hanney, 8 rounds, junior welterweights

  • Kevin Satchell vs. TBA, 6 or 8 rounds, flyweights

  • Steven Ward vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights

  • Philip Sutcliffe Jr. vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

  • Con Sheehan vs. TBA, 8 rounds, heavyweights

  • Lewis Crocker vs. TBA, 4 rounds, welterweights

At Philadelphia:

  • Anthony Burgin vs. Avery Sparrow, 8 rounds, lightweights

  • Cassius Chaney vs. Willie Herring, 6 rounds, heavyweights

  • Isaiah Wise vs. Jeffrey Wright, 6 rounds, junior middleweights

  • Fred Jenkins Jr. vs. Roque Zapata, 6 rounds, junior middleweights

  • Basyzbek Baratov vs. Tyrone Arzena, 4 rounds, flyweights

  • Chris Thomas vs. Mike Rodriguez, 4 rounds, middleweights

  • Crystian Peguero vs. Alonzo Davis, 4 rounds, junior featherweights

  • Joseph Adorno vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

  • Victor Padilla vs. Carlos Castillo, 4 rounds, lightweights

  • Marcel Rivers vs. Brandon Bey, 4 rounds, junior middleweights

  • Jajuan Gills vs. Ernesto Almodovar, 4 rounds, flyweights

March 11

At Verona, N.Y. (HBO):

  • David Lemieux vs. Curtis Stevens, 12 rounds, middleweights

  • Yuriorkis Gamboa vs. Rene Alvarado, 10 rounds, junior lightweights

At Oxon Hill, Md. (Showtime):

  • Gary Russell Jr. vs. Oscar Escandon, 12 rounds, for Russell's WBC featherweight title

  • Jermell Charlo vs. Charles Hatley, 12 rounds, for Charlo's WBC junior middleweight title

  • Gary Antonio Russell vs. TBA, 6 rounds, bantamweights

  • Gary Antuanne Russell vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

At Las Vegas (CBS Sports Net):

  • Rico Ramos vs. Erik Ruiz, 10 rounds, featherweights

At Ludwigshafen, Germany:

  • Jack Culcay vs. Demetrius Andrade, 12 rounds, for Culcay's WBA "regular" junior middleweight title

  • Leon Bauer vs. TBA, rounds, super middleweights

At Bonn, Germany:

  • Manuel Charr vs. Odlanier Solis, 12 rounds, heavyweights

At Accra, Ghana:

  • Richard Commey vs. Hedi Slimani, 12 rounds, lightweights

  • Fredrick Lawson vs. Sakima Mullings, 12 rounds, welterweights

  • Duke Micah vs. Jonathan Aguilar, 12 rounds, bantamweights

At Toowoomba, Australia:

  • Michael Katsidis vs. Josh King, 8 or 10 rounds, welterweights

  • Jamie Hilt vs. Eddie Dos Santos, 5 rounds, welterweights

  • Herman Ene-Purcell vs. Afa Tatupu, 5 rounds, heavyweights

At Cardiff, Wales:

  • Craig Kennedy vs. Matty Askin, 12 rounds, for vacant British cruiserweight title

  • Conrad Cummings vs. Ronny Mittag, rematch, 12 rounds, middleweights

  • Morgan Jones vs. Malik Zinad, 8 rounds, light heavyweights

At Philadelphia:

  • Tyrone Brunson vs. Brandon Quarles, 8 rounds, middleweights

  • David Gonzales vs. Juan Rodriguez, 6 rounds, junior welterweights

  • Carlos Rosario vs. TBA, 6 rounds, lightweights

  • Tyrone Crawley Jr. vs. Victor Vasquez, 6 rounds, lightweights

  • Daquan Johnson vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

At Atlantic City, N.J.:

  • Anthony Young vs. Rogelio Casarez, 8 rounds, welterweights

  • Gabriel Pham vs. Edgar Perez, 6 rounds, super middleweights

  • Yurik Mamedov vs. Rafael Montalvo, 6 rounds, welterweights

  • John Magda vs. Wesley Maldonado, 6 rounds, light heavyweights

  • Dan Pasciolla vs. LeMarcus Tucker, 6 rounds, heavyweights

  • Brendon Barrett vs. Brian Donahue, 4 rounds, heavyweights

  • LeRoy Davila vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

  • Adrian Wilson vs. Harry Tyrone Paige, 4 rounds, welterweights

  • Tomas Romain vs. Sidell Blocker, 4 rounds, lightweights

March 16

At Paris:

  • Vincent Legrand vs. Angel Moreno, 12 rounds, for Legrand's European flyweight title

March 17

At Reading, Pa. (PBC on Bounce):

  • Travis Kauffman vs. Amir Mansour, 12 rounds, heavyweights

  • Edner Cherry vs. Omar Douglas, 10 rounds, lightweights

  • Steve Cunningham vs. TBA, 10 rounds, cruiserweights

At New York (UniMas):

  • Michael Conlan vs. Tim Ibarra, 6 rounds, featherweights

  • Julian Rodriguez vs. Jonathan Chicas, 8 rounds, junior welterweights

  • Alex Saucedo vs. Johnny Garcia, 8 rounds, junior welterweights

At Tampa (Telemundo):

  • Sammy Valentin vs. Jesus Alvarez, 10 rounds, welterweights

At London:

  • Reece Bellotti vs. Dai Davies, 10 rounds, featherweights

  • Alan Higgins vs. Craig Richards, 10 rounds, super middleweights

March 18

New York (HBO PPV):

  • Gennady Golovkin vs. Daniel Jacobs, 12 rounds, for Golovkin's WBA/WBC/IBF middleweight title

  • Roman "Chocolatito" Gonzalez vs. Srisaket Sor Rungvisai, 12 rounds, for Gonzalez's WBC junior bantamweight title

  • Carlos Cuadras vs. David Carmona, 10 rounds, junior bantamweights

  • Ryan Martin vs. Bryant Cruz, 10 rounds, lightweights

  • Andy Lee vs. Keandre Leatherwood, 8 rounds, middleweights

  • Jay Carrigan-McFarlane vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

  • Sergey Bohachuk vs. TBA, 4 rounds, welterweights

At Leipzig, Germany:

  • Robert Stieglitz vs. Nikola Sjekloca, 12 rounds, for Stieglitz's European light heavyweight title

  • Erkan Teper vs. Mariusz Wach, 10 rounds, heavyweights

  • Dominic Boesel vs. Sami Enbom, 12 rounds, light heavyweights

  • Phillip Nsingit vs. Karim Gashi, 10 rounds, junior middleweights

At Aarhus, Denmark:

  • Dennis Ceylan vs. Isaac Lowe, 12 rounds, for Ceylan's European featherweight title

  • Mikkel Nielsen vs. Flavio Turelli, 6 rounds, junior middleweights

At Brampton, Ontario:

  • Logan Cotton McGuinness vs. Horacio Alfredo Cabral, 10 roundsm junior lightweights

  • Samuel Vargas vs. Armando Robles, 10 rounds, welterweights

  • Sandy Tsagouris vs. Carla Torres, 10 rounds, female junior lightweights

  • Kane Heron vs. Gregory Trenel, 6 rounds, welterweights

  • Namah Daghir vs. Kimmy St. Pierre, 4 rounds, junior welterweights

  • Marc Pagcaliwangan vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

  • Steven Wilcox vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

March 23

At Indio, Calif. (ESPN2/ESPN Deportes):

  • Jason Quigley vs. Glen Tapia, 10 rounds, middleweights

  • Randy Caballero vs. Victor Proa, 10 rounds, junior featherweights

  • Marlen Esparza vs. TBA, 4 rounds, female flyweights

  • Mauricio Herrera vs. Hector Velazquez, 8 rounds, welterweights

  • Azat Hovhannisyan vs. Hugo Partida, 8 rounds, junior featherweights

  • Saul Sanchez vs. TBA, 4 round, bantamweights

March 24

At Huntington, N.Y.:

  • Anthony Karperis vs. Scott Burrell, 10 rounds, junior welterweights

  • Danny Gonzalez vs. Jerome Rodriguez, 8 rounds, junior welterweights

  • Johnny Hernandez vs. Dean Burrell, 6 rounds, lightweights

  • Tyrone James vs. Quincy Brown, 4 rounds, welterweights

  • Terrell Bostic vs. Grashino Yancy, 4 rounds, lightweights

March 25

At Manchester, England (Showtime):

  • Jorge Linares vs. Anthony Crolla, rematch, 12 rounds, for Linares' WBA lightweight titlte

  • Jack Arnfield vs. Brian Rose, 12 rounds, middleweights

  • Martin J. Ward vs. Maxi Hughes, third fight, 12 rounds, for Ward's British junior lightweight title

  • Marcus Morrison vs. Jason Welborn, 10 rounds, middleweights

  • Tomi Tatham vs. Liam Conroy, 10 rounds, light heavyweights

  • Hosea Burton vs. TBA, 6 or 8 rounds, light heavyweights

  • Ben Sheedy vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Nathan Wheatley vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Mark Jeffers vs. TBA, 4 rounds, middleweights

At Mulvane, Kansas (CBS Sports Net):

  • Nico Hernandez vs. Patrick Gutierrez, 6 rounds, flyweights

  • Neeco Macias vs. Arturo Crespin, 8 rounds, junior middleweights

  • Jeff Page Jr. vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

  • Efrain Morales vs. Brandon Philips, 4 rounds, junior middleweights

  • Chris Harris vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

  • Marcio Navarro vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

  • Eric Vargas vs. TBA, 4 rounds, featherweights

At Potsdam, Germany:

  • Tyron Zeuge vs. Isaac Ekpo, 12 rounds, for Zeuge's WBA super middleweight title

At Singapore:

  • Charles Manyuchi vs. Quadratillo Abduqaxorov, 12 rounds, welterweights

March 31

At TBA (PBC on Bounce TV):

  • Premier Boxing Champions

At Hong Kong:

  • Rex Tso vs. Hirofumi Mukai, 12 rounds, junior bantamweights


APRIL

April 1

At Las Vegas (ESPN2/ESPN Deportes):

  • Antonio Orozco vs. KeAndre Gibson, 10 rounds, junior welterweights

  • Mercito Gesta vs. Gilberto Gonzalez, 10 rounds, junior welterweights

  • Joet Gonzalez vs. TBA, 8 rounds, featherweights

  • Emilio Sanchez vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

  • Edgar Valerio vs. TBA, 6 rounds, featherweights

At Monterrey, Mexico (beIN Sports Espanol):

  • Antonio Margarito vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

At Dortmund, Germany:

  • Mairis Briedis vs, Marco Huck, 12 rounds, for vacant WBC interim cruiserweight title

At Managua, Nicaragua:

  • Ricardo Mayorga vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights

At Worcester, Mass.:

  • Vinnie Carita vs. Gilberto Matheus Domingos, 8 rounds, light heavyweights

  • Matt Remillard vs. Augustine Mauras, 8 rounds, lightweights

  • Luis Santiago vs. Alex Montes, 4 rounds, featherweights

  • Elvis Figueroa vs. Devision Robiero, 4 rounds, super middleweights

  • Derrick Whitley vs. Anthony Everett, 4 rounds, junior middleweights

  • Carlos Candelario vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Adrian Sosa vs. TBA, junior welterweights

April 8

At Oxon Hill, Md. (HBO):

  • Vasyl Lomachenko vs. Jason Sosa, 12 rounds, for Lomachenko's WBO junior lightweight title

  • Oleksandr Usyk vs. Michael Hunter, 12 rounds, for Usyk's WBO cruiserweight title

  • Oleksandr Gvozdyk vs. Yunieski Gonzalez, 10 rounds, light heavyweights

  • Jesse Hart vs. TBA, 8 or 10 rounds, super middleweights

  • Mike Reed vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

At Manchester, England (beIN Sports Espanol):

  • Terry Flanagan vs. Petr Petrov, 12 rounds, for Flanagan's WBO lightweight title

  • Liam Smith vs. Liam Williams, 12 rounds, junior middleweights

  • Zolani Tete vs. Arthur Villanueva,12 rounds, WBO bantamweight eliminator

  • Nicola Adams vs. TBA, 4 rounds, female flyweights

  • Jack Catterall vs. Martin Gethin, 10 rounds, junior welterweights

  • Daniel Dubois vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

  • Jimmy Kelly vs. Rick Godding, 10 rounds, junior middleweights

  • Zelfa Barrett vs. TBA, 6 rounds, junior lightweights

  • James Metcalf vs. Mark Thompson, 8 rounds, junior middleweights

  • Steven Lewis vs. Andy Keates, 8 rounds, junior welterweights

  • Mark Heffron vs. TBA, 8 rounds, super middleweights

  • Mason Cartwright vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

  • Jordan Thompson vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

  • Anthony Leak vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

April 9

At Osaka, Japan:

  • Nehomar Cermeno vs. Shun Kubo, 12 rounds, for Cermeno's WBA "regular" junior featherweight title

April 14

At TBA (PBC on ESPN):

  • Premier Boxing Champions

At Los Angeles (Estrella TV):

  • "LA Fight Club"

April 15

At Glasgow, Scotland:

  • Ricky Burns vs. Julius Indongo, WBA/IBF junior welterweight unification

  • Scott Cardle vs. TBA, 12 rounds, for Cardle's British lightweight title

  • Charlie Edwards vs. Iain Butcher, 12 rounds, for vacant British junior bantamweight title

  • Charlie Flynn vs. Ryan Collins, 10 rounds, lightweights

  • Felix Cash vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Callum Johnson vs. TBA, 6 or 8 rounds, light heavyweights

  • Joe Ham vs. TBA, 6 or 8 rounds, featherweights

  • Willie Limond vs. TBA, 6 or 8 rounds, junior lightweights

  • Lawrence Okolie vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

  • Josh Kelly vs. TBA, 4 rounds, welterweights

April 20

At Verona, N.Y. (ESPN2/ESPN Deportes):

  • Michael Perez vs. Marcelino Lopez, 10 rounds, junior welterweights

  • Rashidi Ellis vs. John Karl Sosa, 10 rounds, welterweights

  • Travell Mazion vs. TBA, 8 rounds, junior middleweights

  • Eddie Gomez vs. TBA, 8 rounds, welterweights

April 21

At Miami, Fla.:

  • Artur Beterbiev vs. Sullivan Barrera, 12 rounds, IBF light heavyweight eliminator

April 22

At Erfurt, Germany:

  • Arthur Abraham vs. Robin Krasniqi, 12 rounds, WBO super middleweight eliminator

At Leicester, England:

  • Tommy Langford vs. Craig Cunningham, 12 rounds, for Langford's British middleweight title

  • Tyrone Nurse vs. Joe Hughes, 12 rounds, for Nurse's British junior welterweight title

  • Jahmane Smyle vs. Vijender Singh, 10 rounds, super middleweights

April 27

At Durham, N.C.:

  • Jamar Freeman vs. Jeremy Ramos, 6 rounds, junior middleweights

April 29

At London:

  • Anthony Joshua vs. Wladimir Klitschko, 12 rounds, for Joshua's IBF and vacant WBA heavyweight title

At TBA, Mexico (beIN Sports Espanol):

  • Juan Francisco Estrada vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior bantamweights

At Cebu City, Philippines:

  • Donnie Nietes vs. Komgrich Nantapech, 12 rounds, for vacant IBF flyweight title

  • Mark Magsayo vs. TBA, 10 rounds, featherweights

At TBA:

  • Adonis Stevenson vs. TBA, 12 rounds, for Stevenson's WBC light heavyweight title


May

May 5

At Las Vegas (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

At Reno, Nev. (UniMas):

  • "Solo Boxeo"

May 6

At Las Vegas (HBO PPV):

  • Canelo Alvarez vs. Julio Cesar Chavez Jr., 12 rounds, super middleweights

  • Lucas Matthysse vs. TBA, 10 rounds, welterweights

  • Raul Curiel vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

At London:

  • Bradley Skeete vs. Shayne Singleton, 12 rounds, for Skeete's British welterweight title

  • Ryan Walsh vs. Marco McCullough, 12 rounds, for Walsh's British featherweight title

  • George Jupp vs. Mitchell Smith, rematch, 12 rounds, lightweights

  • Anthony Yarde vs. TBA, 6 or 8 rounds, light heavyweights

  • Daniel Dubois vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

May 13

At Birmingham, England:

  • Kal Yafai vs. TBA, 12 rounds, for Yafai's WBA junior bantamweight title

At Leeds, England:

  • Josh Warrington vs. TBA, 12 rounds, featherweights

  • Jazza Dickens vs. Thomas Patrick Ward, 12 rounds, for Dickens' British junior lightweight title

  • Nicola Adams vs. TBA, 4 rounds, female flyweights

  • Josh Leather vs. Phillip Sutcliffe Jr., 12 rounds, junior welterweights

  • Tyrone Nurse vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

May 18

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

May 20

At TBA (HBO):

  • Terence Crawford vs. TBA, 12 rounds, for Crawford's WBO/WBC junior welterweight title

May 27

At Sheffield, England:

  • Kell Brook vs. Errol Spence Jr., 12 rounds, for Brook's IBF welterweight title


JUNE

June 2

At Los Angeles (Estrella TV):

  • "LA Fight Club"

June 17

At TBA (ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

June 30

At TBA (ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"


JULY

July 7

At TBA (ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

At TBA (Telemundo):

  • "Boxeo Telemundo"

July 14

At TBA (Telemundo):

  • "Boxeo Telemundo"

At Los Angeles (Estrella TV):

  • "LA Fight Club"

July 15

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

July 21

At TBA (Telemundo):

  • "Boxeo Telemundo"

July 28

At TBA (Telemundo):

  • "Boxeo Telemundo"


AUGUST

August 4

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

August 18

At TBA (ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"


SEPTEMBER

September 15

At TBA (ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

September 23

At TBA (PBC on NBC):

  • Premier Boxing Champions

September 30

At TBA (ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"


OCTOBER

October 13

At TBA (Telemundo):

  • "Boxeo Telemundo"

October 19

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

October 20

At TBA (Telemundo):

  • "Boxeo Telemundo"

October 27

At TBA (Telemundo):

  • "Boxeo Telemundo"


NOVEMBER

November 2

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

November 3

At TBA (Telemundo):

  • "Boxeo Telemundo"

November 16

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

November 30

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"


DECEMBER

December 14

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"