<
>

Arcadia All-Comers A Speed Display

Licensed to Arcadia High School - CA HY-TEK's Meet Manager 1/30/2012 01:03 PM
Arcadia All Comers Meet - 1/28/2012
Arcadia High School
Results <

Girls 55 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
Finals
1 Riley, Kaitlyn Unattached 7.59
2 Munford, Brandie Unattached 7.73
3 Klein, Pamela Unattached 8.24
4 Guo, Kelly Unattached 8.43
5 Mendez, Joecelyn Unattached 8.71
6 Baham, Samantha Unattached 9.28

Girls 55 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Buchanan, Skylar Unattached 7.25
2 Curry, Danielle Unattached 7.55
3 Terry, Shemanetite Unattached 7.78
4 Woods, Tamera Unattached 8.10
5 Washington, Drew Unattached 8.15
6 Bryant, Bailey Unattached 8.53
7 Liebelt, Anna Unattached 8.88

Girls 100 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Crawley, Summer Unattached 13.32
2 Terry, Shebconette Unattached 13.46
3 Shapiro, Rachel Unattached 13.51
4 Klein, Pamela Unattached 14.49
5 Dennis, Vanessa Unattached 14.57
6 Walker, Sydney Unattached 15.04
7 Wells, Ashley Unattached 15.66

Girls 100 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Willias, Kamia Unattached 12.95
2 Ahmed-Green, Rai Unattached 13.23
3 Chu, Fiona Unattached 13.42
4 Riley, Kaitlyn Unattached 13.43
5 Woods, Tamera Unattached 14.10
6 Washington, Drew Unattached 14.32
7 Liebelt, Anna Unattached 15.62
8 Fewer, Sophia Unattached 16.50
9 Vigil, Amanda Unattached 17.97

Girls 200 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Munford, Brandie Unattached 27.36
2 Niedeihaus, Noelle Unattached 28.24
3 Silverman, Brianna Unattached 28.77
4 Vargas, Stephanie Unattached 29.12
5 MacVaughn, Madzle Unattached 30.11
6 Canrera, Samantha Unattached 30.33
7 Wells, Ashley Unattached 33.13
8 Fewer, Sophia Unattached 34.11

Girls 200 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ahmed-Green, Rai Unattached 26.72
2 Terry, Shemanetite Unattached 26.79
3 Shapiro, Rachel Unattached 27.45
4 Terry, Shebconette Unattached 27.72
5 Mendez, Joecelyn Unattached 31.16
6 Bryant, Bailey Unattached 32.04
7 Guo, Kelly Unattached 32.46
8 Baham, Samantha Unattached 34.69

Girls 200 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Allen, Syeney Unattached 34.70
2 Vigil, Amanda Unattached 38.36
-- Eboni, Creer Unattached NT
-- Riley, Kaitlyn Unattached NT
-- Willias, Kamia Unattached NT

Girls 200 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lewis, Sydney Unattached 25.58
2 Munford, Jordie Unattached 25.87
3 Chu, Fiona Unattached 27.43
4 Nugroho, Irma Unattached 27.45
5 Moon, Daelyn Unattached 27.84
6 Walker, Sydney Unattached 30.60

Girls 300 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Crawley, Summer Unattached 43.09
2 Mendez, Joecelyn Unattached 48.67
3 Bryant, Bailey Unattached 50.62
4 Guo, Kelly Unattached 53.07
5 Allen, Syeney Unattached 55.46

Girls 300 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Munford, Jordie Unattached 42.17
2 Buchanan, Skylar Unattached 42.82
3 Terry, Shemanetite Unattached 43.07
4 Niedeihaus, Noelle Unattached 43.87
5 Vargas, Stephanie Unattached 45.47
6 Armenta, Lynda Unattached 50.64

Girls 300 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Eboni, Creer Unattached 41.95
2 Munford, Brandie Unattached 43.01
3 MacVaughn, Madzle Unattached 45.52
4 Curry, Danielle Unattached 45.60
5 Silverman, Brianna Unattached 47.75
6 Dennis, Vanessa Unattached 49.47
7 Walker, Sydney Unattached 50.07
8 Baham, Samantha Unattached 55.68

Girls 400 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Willias, Kamia Unattached 59.06
2 Terry, Shebconette Unattached 59.54
3 Nugroho, Irma Unattached 1:01.19
4 Shapiro, Rachel Unattached 1:04.01
5 Canrera, Samantha Unattached 1:06.82
6 Brzezinski, Mary Unattached 1:10.69
7 Rachal, Briana Unattached 1:12.30

Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McGarrell, Kayla Unattached 2:34.82
2 Arriaga, Chloe Unattached 2:36.56
3 Butler, Taylor Unattached 2:36.61
4 York, Danielle Unattached 2:39.68
5 Crowley, Marilyn Unattached 2:40.68
6 Trono, Megan Unattached 2:40.75
7 Ko, Nadison Unattached 2:44.08
8 Freihube, Venetia Unattached 2:46.30
9 Esparza, Elilzabeth Unattached 2:47.35
10 Leech, Taylor Unattached 2:47.79
11 Kuenfuss, Lauren Unattached 2:49.71
12 Tomlinson, Brianna Unattached 2:53.29
13 Rodriguez, Sofia Unattached 2:54.16
14 Martinez, Kimberly Unattached 2:56.78

Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Alonzo, Bianca Unattached 5:34.59
2 Arriaga, Chloe Unattached 5:41.07
3 Butler, Taylor Unattached 5:41.22
4 McGarrell, Kayla Unattached 5:47.01
5 Leech, Taylor Unattached 5:47.52
6 Whitworth, Tori Unattached 5:48.11
7 Favela, Diana Unattached 5:49.07
8 Gilmartin, Riley Unattached 5:50.26
9 Kuenfuss, Lauren Unattached 5:52.90
10 Trono, Megan Unattached 5:53.70
11 Esparza, Elilzabeth Unattached 5:54.15
12 Valles, Brianna Unattached 5:56.42
13 Rodriguez, Sofia Unattached 6:07.73
14 Tomlinson, Brianna Unattached 6:16.47
15 Wheeler, Hailee Unattached 6:20.06
16 Patterson, Victoria Unattached 6:23.26
17 Martinez, Kimberly Unattached 6:24.21
18 Crowley, Noelle Unattached 6:35.12
19 Guerra, Adelina Unattached 6:53.72
20 Rubio, Leah Unattached 6:57.19
21 Rupp, Sara Unattached 6:58.13
22 Sirols, Natalie Unattached 7:27.57
23 Marcelino, Caroline Unattached 7:28.76

Girls 55 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Munford, Jordie Unattached 8.65
2 Brzezinski, Mary Unattached 10.55

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Unattached 'A' 53.55 10

Girls High Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 MacVaughn, Madzle Unattached 4-08.00
2 Rachal, Briana Unattached 4-00.00

Girls Long Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Klein, Pamela Unattached 14-04.50
2 Hudson, Kealia Unattached 14-02.00

Girls Triple Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hudson, Kealia Unattached 34-05.00
2 Klein, Pamela Unattached 28-09.50
-- Jin, Ingrid Unattached FOUL

Girls Shot Put
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hathaway, Sophia Unattached 39-06.00
2 Thomas, Sabrina Unattached 34-00.00
3 Janiseqin, Janise Unattached 31-10.50
4 Lewis, Rebekah Unattached 26-03.50

Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Thomas, Sabrina Unattached 105-09
2 Vigueras, Carla Unattached 103-11
3 Lewis, Rebekah Unattached 99-00
4 Janiseqin, Janise Unattached 92-05
5 Martinez, Natalia Unattached 68-00
6 Hathaway, Sophia Unattached 53-00
7 Hudson, Kealia Unattached 32-07

Boys 55 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Knowles, James Unattached 6.67
2 Delavnay, Klyrens Unattached 6.68
3 Maturen, James Unattached 6.72
4 Hernandez, Nevin Unattached 6.82
5 Ramos, Andrew Unattached 6.92
6 Adams, Andrew Unattached 6.93
7 Neiderhaus, Ross Unattached 7.07
8 Adams, Nick Unattached 7.10
9 Reggiardo, Roman Unattached 7.27

Boys 55 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Leoneth, Michael Unattached 6.63
2 Dawod, John Unattached 6.91
3 Harris, Michael Unattached 7.05
4 Nichols, Weston Unattached 7.13
5 Cooper, Titos Unattached 7.23
6 Saucedo, Alex Unattached 7.67
7 Rodriguez, Andrew Unattached 7.73
8 Basuito, Michael Unattached 7.83
9 Millevba, Alvin Unattached 7.92

Boys 60 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Knowles, James Unattached 7.23
2 Dawod, John Unattached 7.31
3 Hernandez, Nevin Unattached 7.46
4 Harris, Michael Unattached 7.53
5 Nichols, Weston Unattached 7.66
6 Wakanura, Jojo Unattached 7.68
7 Reggiardo, Roman Unattached 7.90

Boys 100 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Leoneth, Michael Unattached 11.42
2 Corneju, Normando Unattached 12.17
3 Neiderhaus, Ross Unattached 12.20
4 Nichols, Weston Unattached 12.30
5 Hangan, Natraun Unattached 13.22
6 Saucedo, Alex Unattached 13.28
7 Rodriguez, Andrew Unattached 13.58
8 Basuito, Michael Unattached 13.72

Boys 100 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Delavnay, Klyrens Unattached 11.49
2 Maturen, James Unattached 11.59
3 Scott, Matthew Unattached 11.81
4 Millevba, Alvin Unattached 13.91

Boys 200 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Neiderhaus, Ross Unattached 24.28
2 Ramos, Andrew Unattached 25.00
3 Cooper, Titos Unattached 26.49
4 Hangan, Natraun Unattached 26.69
5 Basuito, Michael Unattached 28.00
6 Rodriguez, Andrew Unattached 28.22
-- Leoneth, Michael Unattached DNF

Boys 200 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Frazeur, Chris Unattached 22.96
2 Cliatt, Alexander Unattached 23.16
3 Brown, Kyle Unattached 23.37
4 Ortlund, Bradford Unattached 24.05
5 Damla, Alex Unattached 25.17
5 Medina, Daniel Unattached 25.17
7 Ramos, Glenn Unattached 25.57

Boys 300 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Frazeur, Chris Unattached 36.09
2 Hernandez, Nevin Unattached 38.01
2 Cliatt, Alexander Unattached 38.01
4 Dawod, John Unattached 39.48
5 Harris, Michael Unattached 40.66
6 Saucedo, Alex Unattached 46.12

Boys 300 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Adams, Andrew Unattached 38.68
2 Corneju, Normando Unattached 38.73
3 Damla, Alex Unattached 39.54
4 Adams, Nick Unattached 40.01
5 Magana, Joe Unattached 41.30

Boys 400 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Brown, Kyle Unattached 52.49
2 Ortlund, Bradford Unattached 55.68
3 Medina, Daniel Unattached 56.31
4 Trusillo, Miller Unattached 59.12
5 Hangan, Natraun Unattached 1:01.05
6 Trujillo, Jesse Unattached 1:13.48
7 Cortez, Francisco Unattached 1:18.92
8 Morales, Sanday Unattached 1:18.94
9 Garcia, Ramon Unattached 1:21.17

Boys 1600 Yard Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Armenta, Maxwell Unattached 4:33.20
2 Folgar, Alfredo Unattached 4:35.98
3 Coren, Bernie Unattached 4:38.24
4 Ruiz, Matthew Unattached 4:42.62
5 Arranaga, Cristian Unattached 4:44.54
6 Wernstrum, Andrew Unattached 4:45.13
7 Itagaki, Derek Unattached 4:45.63
8 Duke, Mike Unattached 4:46.68
9 Hernandez, Garrett Unattached 4:46.83
10 Sacripanti, Brian Unattached 4:48.20
11 Velasquez, David Unattached 4:48.71
12 Choe, Elliot Unattached 4:48.93
13 Mkrtchyan, Arsen Unattached 4:50.60
14 Moskowitz, Ethan Unattached 4:51.68
15 Amondsen, James Unattached 4:52.92
16 Nunez, Joncano Unattached 4:53.37
17 Pang, Mark Unattached 4:53.95
18 Rummens, Andrew Unattached 4:56.02
19 Sharp, Cameron Unattached 4:56.32
20 Kirwin, Jeff Unattached 5:02.58
21 Beerer, David Unattached 5:05.03
22 Payne, Daman Unattached 5:06.26
23 Cisneros, Bryan Unattached 5:06.48

Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Duke, Mike Unattached 2:09.00
2 Coren, Bernie Unattached 2:09.40
3 Wernstrum, Andrew Unattached 2:10.50
4 Mkrtchyan, Arsen Unattached 2:11.75
5 Castro, Daniel Unattached 2:13.05
6 Choe, Elliot Unattached 2:13.95
7 Moskowitz, Ethan Unattached 2:14.57
8 Sharp, Cameron Unattached 2:15.92
9 Park, Nathan Unattached 2:18.27
10 Rummens, Andrew Unattached 2:19.56
11 Itagaki, Derek Unattached 2:19.99
12 Cisneros, Bryan Unattached 2:20.23
13 Kirwin, Jeff Unattached 2:21.34
14 Nobel Bekele, Asrat Unattached 2:22.84

Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Trusillo, Miller Unattached 2:09.00
2 Sacripanti, Brian Unattached 2:10.00
3 Kwok, Michael Unattached 2:13.97
4 Carcano, Adolfo Unattached 2:18.89
5 Kashyap, Oliver Unattached 2:21.39
6 Milles, Jake Unattached 2:22.25
7 Payne, Daman Unattached 2:23.11
8 Netzeband, Eric Unattached 2:23.43
9 Kidd, Brad Unattached 2:24.55
10 Vasquez, Andres Unattached 2:25.05
11 Castillo, Michael Unattached 2:25.43
12 Moreno, Anthony Unattached 2:25.63
13 Vizcaino, Enrique Unattached 2:26.63
14 Jalalizadeh, Nick Unattached 2:27.15
15 Johnny, Samuel Unattached 2:27.93
16 Jackson, Joshua Unattached 2:28.30
17 Reyes, Aaron Unattached 2:34.81
18 Fry, Zach Unattached 2:38.91
19 Salvador, Eduardo Unattached 2:39.45

Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Nevarez, Michael Unattached 4:54.14
2 Castro, Daniel Unattached 4:55.71
3 Kashyap, Oliver Unattached 4:58.86
4 Gomez, Allan Unattached 5:00.56
5 Wetzeband, Neil Unattached 5:02.25
6 Ayala, Luis Unattached 5:02.82
7 Netzeband, Eric Unattached 5:04.20
8 Arce, Nicholas Unattached 5:05.80
9 Castillo, Michael Unattached 5:09.29
10 Johnny, Samuel Unattached 5:10.67
11 Suchanek, Grayson Unattached 5:10.71
12 Nobel Bekele, Asrat Unattached 5:23.02
13 Sanchez, Noah Unattached 5:23.65
14 Fry, Zach Unattached 5:34.18
15 Ausland, Nate Unattached 5:44.59

Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Esparza, Roman Unattached 5:02.34
2 Milles, Jake Unattached 5:04.69
3 Kidd, Brad Unattached 5:12.40
4 Vasquez, Andres Unattached 5:13.78
5 Escobedo, Christopher Unattached 5:14.58
6 Park, Nathan Unattached 5:15.55
7 Jackson, Joshua Unattached 5:15.92
8 Munoz, Thorsan Unattached 5:15.99
9 Moreno, Anthony Unattached 5:16.15
10 Vizcaino, Enrique Unattached 5:16.49
11 Reyes, Aaron Unattached 5:16.74
12 Vela, Giovanni Unattached 5:17.07
13 Jalalizadeh, Nick Unattached 5:17.30
14 Prieto, Gustavo Unattached 5:23.23
15 Espejo, Sergio Unattached 5:31.20
16 Viera, Ruben Unattached 5:38.64
17 Soto, Luis Unattached 5:39.04
18 Ramirez, Alber Unattached 5:57.89
19 Freiloersen, Jack Unattached 6:16.08
20 Jarryd, Christian Unattached 6:31.24
21 Charrier, Jean-Claude Unattached 6:51.76
22 Garcia, Ramon Unattached 7:26.13

Boys 55 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Knowles, James Unattached 7.63
2 Adams, Andrew Unattached 8.58
3 Reggiardo, Roman Unattached 8.65

Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Jungsten, Alex Unattached 16.13
2 Larson, Jeffrey Unattached 16.90

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Unattached 'A' 4:06.11
2 Unattached 'B' 4:57.79

Boys High Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Merkell, Roberto Unattached 6-00.00
2 Cho, John Unattached J6-00.00
3 Lee, Sean Unattached 5-04.00
4 Cooper, Titos Unattached 5-02.00
5 Han, Randy Unattached 4-10.00

Boys Long Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Cho, John Unattached 20-10.00
2 Harris, Michael Unattached 20-08.00
3 Hernandez, Nevin Unattached 20-04.00
4 Jung, Brian Unattached 18-10.00
5 Reggiardo, Roman Unattached 18-04.50
6 Ramos, Glenn Unattached 17-08.00
7 Jasso, David Unattached 17-05.00
8 Han, Randy Unattached 16-08.50
9 Cooper, Titos Unattached 14-08.00
10 Cortez, Francisco Unattached 11-11.00
11 Perez, Estoban Unattached 11-01.00
12 Trujillo, Jesse Unattached 10-06.00

Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Han, Randy Unattached 35-02.00

Boys Shot Put
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Colin, Javier Unattached 39-06.00
2 Vega, Thomas Unattached 38-04.00
3 Haggerty, Tealon Unattached 38-01.00
4 Ji, Joshua Unattached 37-09.50
5 De Castro, Abel Unattached 37-02.00
6 Wong, Andy Unattached 32-04.00
7 Rinkus, Ian Unattached 31-09.50
8 Simon, Blake Unattached 30-08.00
9 Ajalat, Chris Unattached 28-07.00
10 Laski, Joe Unattached 26-08.00

Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Rinkus, Ian Unattached 119-09
2 Woolery, Joshua Unattached 116-05
3 Vega, Thomas Unattached 116-01
4 Jungsten, Alex Unattached 109-06
5 Ajalat, Chris Unattached 89-11.50
6 Haggerty, Tealon Unattached 89-02
7 De Castro, Abel Unattached 87-01
8 Wong, Andy Unattached 82-07
9 Simon, Blake Unattached 67-01
10 Laski, Joe Unattached 56-06

Mixed 3200 Meter Dash
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Esparza, Roman M Unattached 11:29.99
2 Berkatt, Dylan M Unattached 11:37.87
3 Munoz, Thorsan M Unattached 11:57.35
4 Prieto, Gustavo M Unattached 12:11.53
5 Ausland, Nate M Unattached 12:52.04
6 Viera, Ruben M Unattached 12:56.00
7 Espejo, Sergio M Unattached 13:14.57
8 Ramirez, Alber M Unattached 13:15.40
9 Gilmartin, Riley W Unattached 13:24.74
10 Salvador, Eduardo M Unattached 13:25.04
11 Ramirez, Jessee M Unattached 13:34.03
12 Freiloersen, Jack M Unattached 13:55.54
13 Favela, Diana W Unattached 13:55.76
14 Patterson, Victoria W Unattached 14:30.88
15 Crowley, Marilyn W Unattached 14:37.95
16 Hollyfield, Kiersti W Unattached 14:54.90
17 Freihube, Venetia W Unattached 14:56.85
18 Jarryd, Christian M Unattached 16:06.21
19 Charrier, Jean-Claude M Unattached 16:06.41
20 Crowley, Noelle W Unattached 16:32.03
21 Rupp, Sara W Unattached 16:42.81
22 Sirols, Natalie W Unattached 17:19.58

Mixed 300 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Eck, Jaclynn W Unattached 41.74
2 Knowles, James M Unattached 56.65

Mixed Pole Vault
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ueng, Philippe M Unattached 14-06.00
2 Minguez, David M Unattached 12-06.00
3 Ahmed-Green, Rai W Unattached 11-06.00
3 Gomez, James M Unattached 11-06.00
5 Colin, Javier M Unattached 11-00.00
6 Larson, Jeffrey M Unattached 10-00.00
7 Dhaides, John M Unattached 9-00.00
8 Colin, Marlene W Unattached 8-00.00
9 Chan, Vivian W Unattached 7-06.00
9 Louden, Marc M Unattached 7-06.00
11 Crowley, Noelle W Unattached 6-00.00
-- Hudson, Kealia W Unattached NH