<
>

Bryan's 5-8 GHJ leads Winter AC (2/25)

(SAN DIEGO, Calif.) -- El Camino High's Danielle Bryan pre-season tune-ups hit a high note on Saturday. In fact, the highest note she's ever experienced.
The Oceanside-based teenager elevated a lifetime-best 5-08.00 inches in winning the girls high jump competition at the Winter Classic All-Comers meet at Patrick Henry HS.
Bryan's previous best reported clearance was 5-07.00, coming at last May's San Diego Section Masters Meet while she was a junior.
La Costa Canyon senior Julian Todd-Borden also flashed quality in the final weekend before San Diego Section's outdoor season officially begins. Todd-Borden, a recent Drake University signee, placed second to collegian Elijah Muhammad (14.04, stadium record) in the 110-meter high hurdles. Todd-Borden clocked 14.38 -- just two-hundredths of a second off his lifetime best.


Women High Jump
Name Mark
Danielle Bryan 5'8 Tied Stadium Record
Jacqui Kilpatrick 5'2
Rachel Alesi 4'6
Holly Barnhart 4'0
Katie Martinez 3'10
Dezjone Jones 3'8
Tavia Vandersip 3'6
Reanea Henderson NH
Sarah Vanderoff NH
Men High Jump
Name Mark
Ryan Hillman 6'0
Will Trammell 5'6
Marcus Arelino 5'4
Dylan Mavugg 5'0
Brandon Brooks 5'0
Chris Berkogen 4'2
Phuc Tran NH
Women Pole Vault
Name Mark
Jessica Constance 12'0
McKenzie Johnson 12'0
Kaitlin McCallum 11'6
Michelle Morris 11'0
Jacqui Kilpatrick 10'6
Lauren Bartsch 9'6
Haley Farr 9'6
Jordyn Fox 8'6
Amanda Meldinger 7'6 M
Haley Dickenson 6'0
Men Pole Vault
Name Mark
Shane Hoaglan 14'6
Charles Brown 13'0 M
Corbin Miller 13'0
Nick Gorishek 12'6
Xander Law 11'6
John Esten 11'6
Kyle Norris 10'6
Paul Senelick 10'0

Women Long Jump
Name Mark
Dezjone Jones 15'0
Korrin Goode 12'11.5
Elayja Romaniec 12'9.5
Tavia Vandersip 10'5
Holly Barnhart 11'3
Jennifer Bobbitt 13'8
Katie Martinez 11'5
Hailey Hendrix 12'1
Men Long Jump
Name Mark
Kyle LeBlanc 20'0
Kyle Morris 19'4
Nick Whitaker 17'2
Brandon Brooks 16'2
Tyree Range 16'0
Lamar Horrne 15'5
Sampson 15'1 M41
RJ Reduque 14'8
Chris Berkogen 13'3
Women Triple Jump
Name Mark
Sheree Collins 34'10.5
Christina Cromer 30'8
Jenifer Bobbitt 28'5
Men Triple Jump
Name Mark
James Wood 41'5
Kyle LeBalnc 40'7.5
Women Shot Put
Name Mark
Rachel Alesi 38'7.5
Micaela Ecija 24'3
Men Shot Put
Name Mark
Dion Kellen 45'0
LaMar Horne 40'9.5
Josh Bender 36'2.5
Lawrence Barry 36'1.5
Norman Clack 34'0.5
David Mishalof 33'4.5
Jason Dekatz 33'0
Chris Berkobe 23'10.5
Women Discus Throw
Name Mark
Rachel Alesi 106'1.75
Micaela Ecija 54'7
Men Discus Throw
Name Mark
Brenden Song 156'7
Kellen Dion 136'5.5 2K
Steven Ramirez 119'0
Barry Lawrence 103'3.5
LaMar Horne 93'8
Josh Bender 85'11.5
Norman Black 82'5
Jason Derkatz 70'1
Michael Esija ND
Women 4x100m Relay
Name
Team 1 Lane 5
Team 2 Lane 4
Men 4x100m Relay
Name
Team 1 Lane 4
Team 2 Lane 5
Women 1600m
Heat 1
Name Time
Calio Jan 5:54
Ashley Engelman 5:57
Claudia Hernandez 6:13
Katie O'Neil 6:24
Elena Jurado 6:53
Marissa Ayala 6:54
Heat 2
Name Time
Jane Aitchison 6:26
Carmen Renteria 6:27
Yulissa Towes 6:42
Paloma Rubles 6:47
Abrie Tulio 7:05
Tina Breen 7:29
Men 1600m
Combined
Name Time
Pete Hess 4:24
Nick Bernal 4:29
Jacob Sherman 4:41
Jonathano Gonzalez 4:41
Mike Haas 4:42
Angel Saueda 4:50
Victor Martin 4:52
Vincent Santiago 4:52
Shelby Hernandez 4:52
Tony Mayorga 4:55
Enrique Zapata 4:55
Saulo Rivera 4:55
Mario Cordova 4:56
Eduardo Corvera 4:57
Antonio Hernandez 5:03
Jonathan Leon 5:05
Nick Herds 5:05
Olaf Uribe 5:07
William Kiel 5:08
Carlos Hernandez 5:09
Johnathan Patron 5:14
Saul Lara 5:16
Evan Voeiker 5:51
Deitrich Fredenburg 5:54
Alex Berry 6:00
Manual Rumiren 6:01
Agbebe Toshin 6:07
Augy Tamayo 6:18
Tony Melcher 6:42
Javier Rios 6:47
Jackson Berry 6:52
Norberto Avila 6:57
Women 100m Hurdles
Name Time
Fox 20.2
Korrin Goode 20.25
Ryan Lemersal 20.38
Men 110m Hurdles
Heat 1
Name Time
Phuc Tran 19.47
Adrian Nesta 19.55
Don Tran 22.72
Kenneth Doan NT
Heat 2
Name Time
Elijah Muhammad 14.04 NEW STADIUM RECORD Old Kevin Finley 14.76
Julian Todd-Borden 14.38 Also Bettered Stadium Record
Kyle Proctor 16.5
Women 400m
Heat 1
Name Time
Alyssa Omanen 1:03
Christina Cromer 1:05
Audrey Taylor 1:05
Joanna Pekar 1:08
Esther Hills 1:14
Heat 2
Name Time
Korrin Goode 1:08
Karen Olinga 1:09
Kira Goode 1:10
Jazmine Scott 1:14
Elaysa Romanize 1:15
Men 400m
Heat 1
Name Time
Brandon Hirre 49.00
Evan Gray 49.62
Alex Gronotte 50.53
Julian Todd-Bordan 52.75
Pedro Quevedo 52.4
James Wood 53.68
Eddie Ramos 53.99
Dominique Gordon 55.12
Heat 2
Name Time
Brandon Lucas 50.85
Blake Leeper 55.16
Antonio Hernandez 57.75
Nick Burnal 58.43
Benny Small 59.31
Justin Phillips 1:00
Heat 3
Name Time
Brandon Brooks 1:01
Cody Ferraro 1:12.8
Women 100m
Heat 1
Name Time
Deozjana Jones 12.84
Chelsie Thompson 13.44
Ryan Leuersal 15.00
Alyssa Koza 15.56
Morgan Lemersal 16.34
Margerette Do 17.56
Heat 2
Name Time
Savannah Sweeting 13.37
Marissa Villanueva 14.03
Jessica Settes 14.25
Mazray Henry 14.53
Fleure Fraser 14.66
Korrin Goode 14.9
Esther Hills 15.18
Kelly Krage 15.78
Sabra Hawkes 15.94
Men 100m
Heat 1
Name Time
Nick Whitaker 12.31
Morgan Freeman 12.32
Doug Tanabe 13.81
Cody Ferraro 14.22
Heat 2
Name Time
Kyle Le Blanc 11.28
Tyree Range 11.84
Paris Miller 11.94
Justice Frimpong 12.28
Chris Filardi 12.5
Chance Fellers 12.68
Heat 3
Name Time
Kyle Norris 11.31
Samuel Haynes 11.53
Kyle Proctor 11.87
Elijah Muhammad 12.00
Christian Cromer 12.00
Seamus Jordan 12.18
Hymie Payne 12.22
Alex Shrestha 12.29
Women 50m Dash
"PEEWEE" Heat
Name Time
Alyssa Koza 8.16
Morgan Lemersal 8.5
Jaslene Dearmas 15.00
"Geezer" Heat
Name Time
Korring Goode 7.22
Ryan Lewersal 7.97
Laurie Spiering 9.18
Isabel Perez 9.18
Tracy Crouder 9.19
Jaye Morris 10.00
Men 50m Dash
"PEEWEE" Heat
Name Time
Phuc Tran 7.59
Jorge Matt-Navarro 7.84
Robbie Goode 10.5
Women 800m
Name Time
Claudia Hernadez 2:26
Raelene deArmas 2:45
Isabel Perez 2:45
Jan Cohee 2:46
Jennifer Bobbitt 2:50
Brisa Garcia 2:53
Jessica Orozco 2:58
Jazmine Scott 3:04
Jane Aitchison 3:15
Jayne Morris 3:19
Tina Breen 3:30
Men 800m
Name Time
Jacob Zambrano 2:03
Eddie Ramos 2:09
Alejandro Dominuguez 2:13
Spencer Crowder 2:18
Olaf Uribe 2:18
Angel Machuca 2:19
Rivera 2:22
Jeff Apalategui 2:26
Antonio Hernandez 2:26
Justin Philips 2:26
Reyes 2:30
Negrete 2:35
Jerry Mckinez 1:36
Dan Phillips 2:44
Women 300m Low Hurdles
Name Time
Siera Boek 52.93
Korrin Goode 57.57
Men 300m Intermediate Hurdles
Name Time
Adrian Nesta 47.81
Women 200m
Heat 1
Name Time
Deozjane Jones 27.72
Savannah Sweeting 28.82
Audrey Taylor 28.91
Christina Cromer 29.03
Marissa Villanueva 31.22
Jessica Sutter 32.19
Sabra Hawkes 33.5
Heat 2
Jazmine Scott 30.97
Katie O'Neil 32.00
Natalie Gates 32.72
Men 200m
Heat 1
Name Time
Brandon Lucas 21.53
Kenyon Morris 21.96
Samuel Haynes 22.9
Zack Mayeri 23.69
Christian Cromer 23.88
Justice Frimpong 24.5
Heat 2
Name Time
Blake Cooper 22.72
James Wood 23.06
Kyle Proctor 24.00
Zane Coffman 25.1
Anthony Walker 25.19
Hymie Payne 25.29
Heat 3
Name Time
Elijah Muhammad 24.25
Paris Miller 25.06
Chris Filardi 25.2
Bennie Smalls 25.81
Nathan Salas 26.04
Chance Fellers 26.19
Cody Ferraro 31.5
Women 3200m
Name Time
Elaine Ribeiro 11:47
Ashley Engelman 12:08
Adrienne Elliot 12:09
Isabel Perez 12:47
Claudia Hernadez 12:49
Elsa Pliego 12:52
Jayne Morris 13:40
Men 3200m
Name Time
Louis Rodriguez 10:11
Sergio Ribeiro 10:17
Chris Tammage 10:18
Carlos Hernandez 10:30
Jacob Sherman 10:32
Victor Martin 10:35
Vincent Santiago 10:48
Enrique Zapata 10:49
Tony Mayorga 10:50
Shelby Hernandez 10:51
Saula Rivera 11:10
Jason Karp 11:15
Saul Lara 11:25
William Kiel 11:27
Javier Rios 11:30
Jonathan Patron 11:31
Olaf Uribe 11:44
Jason Rogers 11:45
Alex Tamiayo 13:09
Norberto Avila 13:25
Rico Frianesa 13:48
4x800 Mixed
Team
Bonita Road Runners A
Bonita Road Runners B
Bonita Road Runners C