<
>

Woodbridge boys DMR, Mission Viejo units lead at Earl Engman Relays (3/3)

Licensed to Orange Coast College HY-TEK's Meet Manager 3/3/2012 04:49 PM
Earl Engman Relays 2012 - 3/3/2012
Fred Kelly Stadium
Results

Girls 4x100 Meter Relay Division I Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
Finals
1 Mission Viejo 49.60 10
2 Aliso Niguel 50.12 8
3 El Toro 50.41 6
4 Woodbridge 'B' x52.05
5 Pacifica 52.28 4
6 El Modena 53.97 2
7 Segerstrom 54.45
-- Aliso Niguel 'B' NT
-- Santa Ana Valley NT

Girls 8x100 Meter Relay Division I Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 1:46.42 10
2 Pacifica 1:50.02 8
3 Aliso Niguel 1:51.24 6
4 Aliso Niguel 'B' x1:53.54
5 El Toro 1:53.80 4
6 Woodbridge 'B' x1:55.64
7 El Modena 1:57.86 2
8 Segerstrom 2:00.60

Girls 4x200 Meter Relay Division I Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 1:47.44 10
2 Pacifica 1:53.35 8
3 El Toro 1:53.62 6
4 El Modena 1:55.74 4
5 Segerstrom 1:59.83 2
6 Aliso Niguel 'B' x2:00.74
7 Woodbridge 'B' x2:03.86
-- Aliso Niguel NT

Girls 8x200 Meter Relay Division I Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 3:42.63 10
2 Aliso Niguel 3:46.47 8
3 Woodbridge 'B' x3:49.50
4 Pacifica 3:53.52 6
5 Aliso Niguel 'B' x3:54.47
6 El Modena 3:56.17 4
7 El Toro 3:57.91 2
8 Segerstrom 4:16.71

Girls 4x400 Meter Relay Division I Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 4:09.53 10
2 Aliso Niguel 4:21.34 8
3 Woodbridge 'B' x4:24.15
4 El Toro 4:27.59 6
5 Segerstrom 4:34.40 4
6 Aliso Niguel 'B' x4:37.90
7 El Toro 'C' x4:49.82
8 El Toro 'B' x4:50.50
9 El Toro 'D' x4:57.81

Girls 4x800 Meter Relay Division I Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodbridge 'B' x10:14.83
2 Mission Viejo 10:22.57 10
3 Aliso Niguel 10:28.63 8
4 El Toro 10:34.11 6
5 El Toro 'B' x10:51.31
6 Aliso Niguel 'B' x11:01.99
7 Mission Viejo 'B' x11:03.86
8 Aliso Niguel 'D' x11:22.06
9 Segerstrom 11:26.14 4
10 El Toro 'E' x11:30.21
11 El Toro 'D' x11:30.53
12 El Toro 'C' x11:30.62
13 Aliso Niguel 'C' x11:35.95
14 Pacifica 11:44.08 2
15 Pacifica 'B' x12:30.25
16 El Modena 12:44.96
-- El Modena 'B' NT
-- Santa Ana Valley NT
-- Santa Ana Valley 'B' NT
-- Woodbridge 'C' NT
-- Segerstrom 'B' NT

Girls 1600 Sprint Medley Division I Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 4:22.13 10
2 El Toro 4:30.36 8
3 Aliso Niguel 4:35.42 6
4 Woodbridge 'B' x4:46.15
5 Aliso Niguel 'B' x4:49.82
6 El Modena 5:00.17 4
7 Pacifica 5:03.44 2
8 Segerstrom 5:11.69

Girls Distance Medley Division I Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 El Toro 12:51.92 10
2 Aliso Niguel 13:05.64 8
3 Woodbridge 'B' x13:14.28
4 El Modena 13:16.92 6
5 Aliso Niguel 'B' x13:35.90
6 Mission Viejo 13:38.01 4
7 El Toro 'B' x13:50.00
8 Mission Viejo 'B' x14:20.53
9 Aliso Niguel 'C' x14:21.30
10 El Modena 'B' x14:25.48
11 Aliso Niguel 'E' x14:41.60
12 El Toro 'E' x14:46.93
13 Segerstrom 14:48.00 2
14 Pacifica 'B' x14:49.46
15 Pacifica 14:51.73
16 El Toro 'D' x14:53.70
17 El Toro 'F' x15:10.13
18 El Toro 'C' x15:17.89
-- Aliso Niguel 'D' DNF
-- Santa Ana Valley 'B' DNF
-- Santa Ana Valley DNF
-- Segerstrom 'B' DNF

Girls Meter Shuttle Hurdle Division I Girls
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mission Viejo 1:06.83 1 10
2 Aliso Niguel 1:09.92 1 8
3 El Modena 'B' x1:12.26 3
4 Mission Viejo 'B' x1:12.71 3
5 Segerstrom 1:14.89 1 6
6 Aliso Niguel 'B' x1:15.20 2
7 Aliso Niguel 'C' x1:18.66 3
8 El Toro 'B' x1:18.71 2
9 El Toro 1:18.89 1 4
10 Pacifica 1:24.05 2 2
-- Woodbridge NT 2

Girls High Jump Relay Division I Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Mission Viejo 13-10.00 10
2 A Abc El Toro 9-04.00 8
3 a abc Pacifica 9-00.00 6
-- A Abc El Modena NH
-- a abc Santa Ana Valley NH
-- A Abc Aliso Niguel NH
-- A Abc Segerstrom NH

Girls Long Jump Relay Division I Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Aliso Niguel 45-00.00 10
2 A Abc El Toro 44-02.50 8
3 a abc Pacifica 44-00.25 6
4 A Abc Mission Viejo 41-11.00 4
5 A Abc El Modena 40-01.00 2
6 A Abc Segerstrom 38-01.50
-- a abc Santa Ana Valley ND

Girls Shot Put Relay Division I Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Mission Viejo 101-03.75 10
2 a abc Santa Ana Valley 80-10.75 8
3 A Abc El Modena 79-07.50 6
4 A Abc Segerstrom 77-00.00 4
5 A Abc El Toro 75-05.75 2
6 A Abc Aliso Niguel 63-06.00
-- a abc Pacifica ND

Girls Discus Throw Relay Division I Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Mission Viejo 270-06 10
2 A Abc El Modena 241-10 8
3 a abc Santa Ana Valley 241-01 6
4 A Abc El Toro 231-03 4
5 A Abc Segerstrom 188-09 2
6 A Abc Aliso Niguel 182-07
-- a abc Pacifica ND

Girls 4x100 Meter Relay Divison II Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Villapark 51.18 10
2 Woodbridge 51.56 8
3 Orange Lutheran 51.84 6
4 Valencia 53.42 4
5 Orange 54.03 2
6 Yorba Linda 54.43
7 Godinez 54.55
8 Foothill 58.19

Girls 4x200 Meter Relay Divison II Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Orange Lutheran 1:49.11 10
2 Godinez 1:53.83 8
3 Yorba Linda 1:54.55 6
4 Valencia 1:56.53 4
5 Woodbridge 2:01.58 2
6 Orange 2:06.96

Girls 8x100 Meter Relay Divison II Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Orange Lutheran 1:48.10 10
2 Woodbridge 1:49.40 8
3 Valencia 1:49.84 6
4 Godinez 1:54.68 4
5 Orange 1:55.12 2
6 Yorba Linda 2:01.48
7 Foothill 2:05.59

Girls 4x400 Meter Relay Divison II Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodbridge 4:09.30 10
2 Godinez 4:26.97 8
3 Yorba Linda 4:31.43 6

Girls 8x200 Meter Relay Divison II Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Villapark 3:42.37 10
2 Woodbridge 3:44.36 8
3 Orange Lutheran 3:46.47 6
4 Godinez 3:50.21 4
5 Yorba Linda 3:51.58 2
6 Valencia 3:53.33
7 Foothill 3:58.80
8 Orange 4:00.28

Girls 4x800 Meter Relay Divison II Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodbridge 9:47.55 10
2 Foothill 10:00.46 8
3 Godinez 10:25.48 6
4 Villapark 10:51.68 4
5 Foothill 'B' x10:54.14
6 Valencia 10:54.22 2
7 Woodbridge 'C' x11:22.44
8 Valencia 'B' x11:30.50
9 Orange 11:31.06
10 Yorba Linda 11:43.89
11 Villapark 'B' x11:50.74
-- Yorba Linda 'B' NT
-- Orange Lutheran 'C' NT
-- Woodbridge 'B' NT
-- Beckman NT
-- Beckman 'B' NT
-- Orange Lutheran NT
-- Orange Lutheran 'B' NT
-- Godinez 'B' NT

Girls 1600 Sprint Medley Divison II Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Villapark 4:19.16 10
2 Woodbridge 4:31.57 8
3 Yorba Linda 4:39.60 6
4 Foothill 4:47.30 4
5 Godinez 4:48.56 2
6 Orange 5:05.75

Girls Distance Medley Divison II Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Foothill 12:43.20 10
2 Woodbridge 12:51.59 8
3 Godinez 13:22.22 6
4 Foothill 'B' x13:29.44
5 Yorba Linda 13:51.14 4
6 Villapark 13:53.10 2
7 Valencia 14:17.54
8 Yorba Linda 'B' x14:22.16
9 Orange Lutheran 14:32.00
10 Woodbridge 'B' x15:02.90
11 Valencia 'B' x15:04.76
12 Villapark 'B' x15:09.09
13 Orange 15:33.75
-- Beckman 'B' DNF
-- Foothill 'C' DNF
-- Godinez 'B' DNF
-- Orange 'B' DNF
-- Orange Lutheran 'B' DNF
-- Beckman DNF
-- Valencia 'C' DNF
-- Orange Lutheran 'C' DNF

Girls Meter Shuttle Hurdle Divison II Girls
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Woodbridge 1:07.11 1 10
2 Godinez 1:12.57 1 8
3 Foothill 1:15.93 2 6
4 Valencia 1:18.84 1 4
5 Orange 1:19.30 2 2

Girls High Jump Relay Divison II Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Woodbridge 15-02.00 10
2 A Abc Orange Lutheran 14-06.00 8
3 A Abc Valencia 13-04.00 6
4 a abc Yorba Linda 4-06.00 4
-- A Abc Beckman NH
-- A Abc Villapark NH
-- A Abc Orange NH
-- A Abc Foothill NH
-- a abc Godinez NH

Girls Long Jump Relay Divison II Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Woodbridge 42-10.25 10
2 a abc Yorba Linda 42-09.00 8
3 A Abc Orange Lutheran 41-00.00 6
4 A Abc Valencia 40-05.50 4
5 A Abc Orange 39-05.50 2
6 A Abc Villapark 28-07.75
-- A Abc Beckman ND
-- A Abc Foothill ND
-- a abc Godinez ND

Girls Shot Put Relay Divison II Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Woodbridge 89-04.25 10
2 a abc Godinez 83-05.50 8
3 A Abc Valencia 82-06.00 6
4 a abc Yorba Linda 78-00.00 5
5 A Abc Orange Lutheran 70-07.00 4
6 A Abc Orange 33-02.75 3
-- A Abc Villapark ND
-- A Abc Beckman ND
-- A Abc Foothill ND

Girls Discus Throw Relay Divison II Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Valencia 245-05 10
2 A Abc Woodbridge 227-11 8
3 a abc Godinez 214-02 6
4 A Abc Orange Lutheran 206-03 4
5 a abc Yorba Linda 183-07 2
6 A Abc Orange 118-01
-- A Abc Villapark ND
-- A Abc Beckman ND
-- A Abc Foothill ND

Girls 4x100 Meter Relay Division III Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Rosary 51.05 10
2 Northwood 51.95 8
3 Westminster 52.86 6
4 San Juan Hills 53.23 4
5 Laguna Hills 55.01 2
6 Costa Mesa 57.32
7 Saddleback 58.87
-- Calvary Chapel DQ

Girls 4x200 Meter Relay Division III Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Irvine 1:43.07 10
2 Northwood 1:51.84 8
3 Westminster 1:52.69 6
4 Laguna Hills 1:54.86 4
5 Calvary Chapel 1:56.99 2
6 San Juan Hills 1:57.69

Girls 8x100 Meter Relay Division III Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Westminster 1:48.73 10
2 San Juan Hills 1:50.00 8
3 Laguna Hills 1:52.03 6
4 Northwood 1:52.14 4
5 Calvary Chapel 1:53.66 2

Girls 4x400 Meter Relay Division III Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Irvine 3:57.96 10
2 San Juan Hills 4:19.72 8
3 Northwood 4:25.67 6
4 Northwood 'B' x4:30.48
5 Westminster 4:32.27 4
6 Calvary Chapel 4:46.72 2
7 San Juan Hills 'B' x4:50.89
-- Woodbridge NT

Girls 8x200 Meter Relay Division III Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 San Juan Hills 3:51.27 10
2 Westminster 3:54.76 8
3 Laguna Hills 3:58.07 6
-- Northwood DQ

Girls 4x800 Meter Relay Division III Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Laguna Hills 10:12.62 10
2 San Juan Hills 10:13.72 8
3 Northwood 10:18.40 6
4 Northwood 'B' x11:01.13
5 Calvary Chapel 11:02.25 4
6 Rosary 11:10.48 2
7 San Juan Hills 'B' x11:33.28
8 Laguna Hills 'B' x11:34.79
9 Saddleback 12:09.44
10 Costa Mesa 12:14.17
11 Saddleback 'B' x12:39.31
-- Irvine 'B' NT
-- Costa Mesa 'B' NT
-- Rosary 'B' NT
-- Westminster NT
-- San Juan Hills 'C' NT
-- Irvine NT
-- Calvary Chapel 'B' NT
-- Westminster 'B' NT

Girls 1600 Sprint Medley Division III Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 San Juan Hills 4:18.96 10
2 Rosary 4:32.55 8
3 Northwood 4:48.16 6
4 Westminster 4:51.83 5
5 Saddleback 4:58.11 4
6 Costa Mesa 5:08.20 3

Girls Distance Medley Division III Girls
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 San Juan Hills 12:43.38 10
2 Laguna Hills 13:03.08 8
3 Northwood 13:20.72 6
4 Rosary 14:07.89 4
5 Northwood 'B' x14:11.22
6 Costa Mesa 14:51.58 2
7 San Juan Hills 'B' x14:53.25
8 Northwood 'C' x14:54.28
9 Saddleback 15:03.78
-- Rosary 'B' NT
-- San Juan Hills 'C' NT
-- Westminster 'B' NT
-- Saddleback 'B' NT
-- Calvary Chapel NT
-- Calvary Chapel 'B' NT
-- Irvine NT
-- Westminster NT
-- Irvine 'B' NT
-- Laguna Hills 'B' NT
-- Costa Mesa 'B' NT

Girls Meter Shuttle Hurdle Division III Girls
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 San Juan Hills 1:10.92 1 10
2 Westminster 1:10.94 1 8
3 Northwood 1:11.85 1 6
4 Laguna Hills 1:12.85 1 4
5 Northwood 'B' x1:19.98 3
6 San Juan Hills 'B' x1:22.40 3
-- Woodbridge NT 3

Girls High Jump Relay Division III Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 a abc Rosary 13-10.00 10
2 a abc San Juan Hills 13-08.00 8
3 a abc Northwood 8-06.00 6
4 A Abc Westminster 4-04.00 4
-- A Abc Costa Mesa NH
-- A Abc Laguna Hills NH
-- a abc Calvary Chapel NH
-- A Abc Saddleback NH
-- a abc Irvine NH

Girls Long Jump Relay Division III Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 a abc San Juan Hills 44-10.50 10
2 A Abc Laguna Hills 43-06.50 8
3 a abc Northwood 41-09.25 6
4 A Abc Westminster 37-08.00 5
5 a abc Calvary Chapel 11-08.50 4
-- a abc Irvine ND
-- A Abc Costa Mesa ND
-- A Abc Saddleback ND

Girls Shot Put Relay Division III Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 a abc Irvine 85-08.25 10
2 A Abc Costa Mesa 81-11.25 8
3 a abc San Juan Hills 73-07.00 6
4 a abc Northwood 7-06.25 4
-- A Abc Laguna Hills ND
-- A Abc Westminster ND
-- a abc Calvary Chapel ND
-- A Abc Saddleback ND

Girls Discus Throw Relay Division III Girls
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 a abc Irvine 261-11 10
2 A Abc Costa Mesa 219-04 8
3 a abc San Juan Hills 207-06 6
4 a abc Northwood 203-08 4
5 A Abc Westminster 103-09 2
-- a abc Calvary Chapel ND
-- A Abc Saddleback ND
-- A Abc Laguna Hills ND

Boys 4x100 Meter Relay Division I Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 42.94 10
2 El Toro 43.76 8
3 Warren 44.21 6
4 Huntington Beach 44.84 4
5 Pacifica 45.11 2
6 Segerstrom 45.88
7 El Modena 46.80
-- Aliso Niguel NT

Boys 4x200 Meter Relay Division I Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 1:31.43 10
2 El Toro 1:33.41 8
3 Aliso Niguel 1:35.47 6
4 Segerstrom 1:38.85 4
5 Pacifica 1:45.10 2

Boys 8x100 Meter Relay Division I Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 1:30.46 10
2 Segerstrom 1:34.97 8
3 Aliso Niguel 1:35.13 6
4 Warren 1:36.66 4
5 El Toro 1:37.08 2
6 Pacifica 1:39.26
7 El Modena 1:44.00

Boys 8x200 Meter Relay Division I Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Warren 3:05.97 10
2 Mission Viejo 3:08.14 8
3 Huntington Beach 3:10.70 6
4 Aliso Niguel 3:20.25 4
5 El Toro 3:23.07 2
6 Pacifica 3:27.84
7 El Modena 3:32.87
8 Segerstrom 3:34.09

Boys 4x400 Meter Relay Division I Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 3:31.70 10
2 El Toro 3:32.67 8
3 Segerstrom 3:41.95 6
4 Aliso Niguel 3:48.36 4
5 El Toro 'C' x3:52.62
6 El Modena 3:54.52 2
7 El Toro 'B' x3:55.39
8 Pacifica 3:57.47
-- Warren NT

Boys 4x800 Meter Relay Division I Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 8:12.03 10
2 El Toro 8:19.27 8
3 Warren 8:22.44 6
4 Aliso Niguel 8:24.21 4
5 Huntington Beach 8:34.41 2
6 El Toro 'B' x8:41.70
7 Santa Ana Valley 8:42.98
8 Segerstrom 8:48.57
9 Mission Viejo 'B' x8:51.08
10 Huntington Beach 'B' x9:02.48
11 Warren 'B' x9:05.88
12 Pacifica 9:13.69
13 Aliso Niguel 'B' x9:18.18
14 Segerstrom 'B' x9:29.17
15 Santa Ana Valley 'B' x9:50.52
16 El Modena 9:57.32
17 Pacifica 'B' x10:04.74
18 El Modena 'B' x10:07.58

Boys 1600 Sprint Medley Division I Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mission Viejo 3:43.00 10
2 El Toro 3:43.19 8
3 Pacifica 3:47.23 6
4 Warren 3:48.72 4
5 Aliso Niguel 3:51.60 2
6 Segerstrom 4:05.29
7 Huntington Beach 4:14.62
8 El Modena 4:18.49

Boys Distance Medley Division I Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 El Toro 10:54.90 10
2 Mission Viejo 10:57.09 8
3 Warren 11:06.42 6
4 Aliso Niguel 11:15.26 4
5 Santa Ana Valley 11:20.09 2
6 Huntington Beach 11:20.57
7 Mission Viejo 'B' x11:22.15
8 El Modena 11:41.47
9 El Toro 'B' x11:43.14
10 Warren 'B' x11:45.78
11 El Toro 'C' x11:46.33
12 El Toro 'D' x11:52.39
13 Segerstrom 11:53.00
14 El Toro 'E' x11:57.95
15 Warren 'C' x12:05.97
16 Aliso Niguel 'B' x12:21.64
17 El Modena 'B' x12:23.63
18 Segerstrom 'B' x12:40.87
19 Santa Ana Valley 'B' x12:43.12
-- Pacifica NT
-- Pacifica 'B' NT
-- Huntington Beach 'B' NT

Boys Meter Shuttle Hurdle Division I Boys
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mission Viejo 56.36 1 10
2 El Toro 59.09 1 8
3 Aliso Niguel 59.86 1 6
4 Mission Viejo 'B' x1:00.86 3
5 Warren 1:01.23 1 4
6 El Modena 1:01.32 2 2
7 Segerstrom 1:01.90 2
8 Aliso Niguel 'B' x1:03.28 3
9 Huntington Beach 1:03.93 2

Boys High Jump Relay Division I Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Warren 17-10.00 10
2 A Abc El Toro 17-02.00 7
2 A Abc Mission Viejo 17-02.00 7
4 A Abc El Modena 15-10.00 4
-- a abc Huntington Beach NH
-- a abc Santa Ana Valley NH
-- A Abc Segerstrom NH
-- A Abc Aliso Niguel NH
-- a abc Pacifica NH

Boys Long Jump Relay Division I Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 a abc Pacifica 58-03.00 10
2 A Abc Warren 58-00.75 8
3 A Abc Mission Viejo 57-07.25 6
4 A Abc Aliso Niguel 57-00.50 4
5 a abc Huntington Beach 54-09.50 2
6 A Abc El Modena 52-01.00
7 A Abc Segerstrom 47-05.25
8 A Abc El Toro 36-02.25
-- a abc Santa Ana Valley ND

Boys Shot Put Relay Division I Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Mission Viejo 132-01.50 10
2 a abc Huntington Beach 119-05.00 8
3 A Abc El Toro 117-06.50 6
4 A Abc Aliso Niguel 115-08.75 4
5 A Abc Segerstrom 114-03.75 2
6 A Abc El Modena 104-11.00
7 a abc Pacifica 97-11.00
8 A Abc Warren 73-09.50
-- a abc Santa Ana Valley ND

Boys Discus Throw Relay Division I Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Mission Viejo 382-01 10
2 a abc Huntington Beach 324-03 8
3 A Abc El Modena 310-01 6
4 A Abc Segerstrom 297-04 4
5 a abc Pacifica 293-10 2
6 a abc Santa Ana Valley 290-02
7 A Abc El Toro 274-05
8 A Abc Aliso Niguel 267-06
9 A Abc Warren 206-06

Boys 4x100 Meter Relay Division II Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Orange Lutheran 43.86 10
2 Valencia 44.79 8
3 Yorba Linda 45.38 6
4 Woodbridge 45.90 4
5 Orange 46.77 2
6 Godinez 47.36
-- Villapark NT
-- Foothill DQ

Boys 4x200 Meter Relay Division II Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Orange Lutheran 1:32.80 10
2 Valencia 1:35.83 8
3 Yorba Linda 1:36.97 6
4 Godinez 1:37.06 4
5 Orange 1:41.89 2
-- Villapark DQ

Boys 8x100 Meter Relay Division II Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Valencia 1:32.26 10
2 Orange Lutheran 1:33.29 8
3 Yorba Linda 1:40.32 6
4 Villapark 1:44.07 4
-- Godinez NT

Boys 4x400 Meter Relay Division II Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Orange Lutheran 3:33.17 10
2 Woodbridge 3:37.93 8
3 Godinez 3:48.68 6
4 Valencia 3:52.09 4
5 Orange 3:56.75 2
6 Villapark 3:58.42
7 Yorba Linda 4:01.65

Boys 8x200 Meter Relay Division II Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Orange Lutheran 3:08.12 10
2 Valencia 3:11.37 8
3 Godinez 3:13.93 6
4 Orange 3:20.20 4
5 Yorba Linda 3:21.02 2
6 Villapark 3:21.98
7 Foothill 3:35.61

Boys 4x800 Meter Relay Division II Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodbridge 8:13.71 10
2 Godinez 8:25.17 8
3 Villapark 8:28.93 6
4 Valencia 8:37.65 4
5 Foothill 8:45.13 2
6 Valencia 'B' x8:56.83
7 Orange Lutheran 9:08.85
8 Villapark 'B' x9:12.35
9 Woodbridge 'B' x9:12.74
10 Yorba Linda 9:19.05
11 Foothill 'B' x9:25.04
12 Woodbridge 'C' x9:25.14
13 Yorba Linda 'B' x9:41.95
14 Woodbridge 'D' x9:57.31
15 Villapark 'C' x10:20.52
16 Villapark 'E' x10:34.92
17 Villapark 'D' x10:47.76
-- Godinez 'B' NT
-- Orange 'B' NT
-- Orange NT
-- Orange Lutheran 'B' NT
-- Beckman NT
-- Beckman 'B' NT

Boys 1600 Sprint Medley Division II Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Godinez 3:43.06 10
2 Woodbridge 3:47.69 8
3 Orange Lutheran 3:51.77 6
4 Valencia 3:53.93 4
5 Yorba Linda 3:58.91 2
6 Villapark 4:04.23
7 Foothill 4:16.33
8 Orange 4:23.02

Boys Distance Medley Division II Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodbridge 10:30.06 10
2 Villapark 10:58.35 8
3 Godinez 11:04.14 6
4 Valencia 11:10.09 4
5 Foothill 11:24.93 2
6 Woodbridge 'B' x11:32.52
7 Yorba Linda 11:35.75
8 Orange Lutheran 11:39.24
9 Foothill 'B' x11:50.73
10 Villapark 'B' x11:57.87
11 Yorba Linda 'B' x11:59.11
12 Orange 12:44.21
-- Godinez 'B' NT
-- Orange 'B' NT
-- Beckman NT
-- Valencia 'B' NT
-- Orange Lutheran 'B' NT

Boys Meter Shuttle Hurdle Division II Boys
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Villapark 1:01.32 1 10
2 Godinez 1:01.47 1 8
3 Orange 1:03.85 2 6
4 Woodbridge 1:04.62 1 4
5 Foothill 1:04.91 2 2
6 Woodbridge 'B' x1:08.10 2

Boys High Jump Relay Division II Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Orange Lutheran 18-08.00 10
2 A Abc Foothill 17-04.00 8
3 a abc Yorba Linda 17-02.00 6
4 A Abc Valencia 10-08.00 3
4 A Abc Woodbridge 10-08.00 3
-- a abc Godinez NH
-- A Abc Orange NH
-- A Abc Beckman NH
-- A Abc Villapark NH

Boys Long Jump Relay Division II Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Orange Lutheran 57-06.50 10
2 a abc Godinez 56-03.50 8
3 A Abc Villapark 54-10.50 6
4 A Abc Orange 52-11.50 4
5 A Abc Valencia 52-00.00 2
6 A Abc Woodbridge 48-08.00
7 a abc Yorba Linda 35-08.50
-- A Abc Foothill ND
-- A Abc Beckman ND

Boys Shot Put Relay Division II Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Valencia 136-10.50 10
2 A Abc Foothill 127-05.75 8
3 a abc Yorba Linda 122-00.75 6
4 A Abc Orange Lutheran 121-00.50 4
5 A Abc Woodbridge 112-00.25 2
6 A Abc Villapark 111-00.00
7 A Abc Orange 95-00.00
8 a abc Godinez 74-09.00
-- A Abc Beckman ND

Boys Discus Throw Relay Division II Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Valencia 382-02 10
2 A Abc Foothill 372-04 8
3 a abc Yorba Linda 355-10 6
4 A Abc Orange Lutheran 343-06 4
5 A Abc Woodbridge 318-07 2
6 A Abc Villapark 269-11
7 A Abc Orange 193-03
8 a abc Godinez 116-04
-- A Abc Beckman ND

Boys 4x100 Meter Relay Division III Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Laguna Hills 44.66 10
2 San Juan Hills 45.09 8
3 Irvine 45.23 6
4 Westminster 46.10 4
5 Warren FS 46.19 2
6 Northwood 46.26
7 Calvary Chapel 46.74
8 Saddleback 50.38

Boys 4x200 Meter Relay Division III Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Laguna Hills 1:34.84 10
2 Warren FS 1:37.11 8
3 Irvine 1:37.99 6
4 Westminster 1:39.75 4
5 Costa Mesa 1:41.29 2
-- Northwood DQ
-- San Juan Hills DQ

Boys 8x100 Meter Relay Division III Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Laguna Hills 1:31.31 10
2 Northwood 1:35.97 8
3 Calvary Chapel 1:36.16 6
4 Westminster 1:37.61 4
-- San Juan Hills DQ

Boys 8x200 Meter Relay Division III Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 San Juan Hills 3:12.55 10
2 Laguna Hills 3:15.80 8
3 Northwood 3:20.73 6
4 Westminster 3:23.25 4
5 Saddleback 3:23.36 2
-- Warren FS DQ

Boys 4x400 Meter Relay Division III Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northwood 3:38.00 10
2 San Juan Hills 'B' x3:39.08
3 Irvine 3:39.12 8
4 Calvary Chapel 3:45.56 6
5 Costa Mesa 3:46.34 4
6 San Juan Hills 3:51.38 2
7 Warren FS 3:57.83
8 Westminster 4:00.21
-- Laguna Hills NT

Boys 4x800 Meter Relay Division III Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Laguna Hills 8:41.97 10
2 Saddleback 8:45.36 8
3 Warren FS 8:46.02 6
4 Northwood 8:50.76 4
5 San Juan Hills 8:51.00 2
6 Saddleback 'B' x9:09.97
7 Westminster 9:11.82
8 San Juan Hills 'B' x9:16.80
9 Laguna Hills 'B' x9:28.41
10 Costa Mesa 9:29.03
11 Northwood 'B' x9:30.47
12 Northwood 'C' x9:37.22
13 Warren FS 'B' x9:37.64
14 Laguna Hills 'C' x10:07.72
-- Westminster 'B' NT
-- Calvary Chapel NT
-- Calvary Chapel 'B' NT
-- Irvine NT
-- Irvine 'B' NT
-- Costa Mesa 'B' NT

Boys 1600 Sprint Medley Division III Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northwood 3:44.16 10
2 Costa Mesa 3:55.05 8
3 Warren FS 3:58.26 6
4 Saddleback 4:00.34 4
5 San Juan Hills 4:01.64 2
6 Westminster 4:04.42
7 Laguna Hills 4:12.84

Boys Distance Medley Division III Boys
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 San Juan Hills 11:12.57 10
2 Saddleback 11:13.53 8
3 Laguna Hills 11:28.45 6
4 Costa Mesa 11:34.04 4
5 Westminster 11:55.88 2
6 Northwood 11:58.31
7 Saddleback 'B' x12:02.12
8 Northwood 'B' x12:03.81
9 San Juan Hills 'B' x12:26.64
10 Laguna Hills 'B' x12:32.78
11 Northwood 'C' x12:37.41
12 Costa Mesa 'B' x13:05.32
-- Calvary Chapel 'B' NT
-- Irvine 'B' NT
-- Warren FS NT
-- Irvine NT
-- Calvary Chapel NT
-- Westminster 'B' NT
-- Warren FS 'B' NT

Boys Meter Shuttle Hurdle Division III Boys
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Laguna Hills 59.34 1 10
2 Northwood 1:03.00 1 8
3 Warren FS 1:03.37 1 6
4 Westminster 1:04.76 2 4
5 San Juan Hills 1:04.83 2 2
6 Saddleback 1:05.65 1
7 Northwood 'B' x1:07.27 3
8 Westminster 'B' x1:09.61 3
9 San Juan Hills 'B' x1:12.28 3

Boys High Jump Relay Division III Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc San Juan Hills 17-00.00 10
2 a abc Northwood 15-06.00 8
3 A Abc Westminster 11-00.00 6
-- A Abc Warren FS NH
-- A Abc Laguna Hills NH
-- a abc Irvine NH
-- a abc Calvary Chapel NH
-- A Abc Saddleback NH
-- A Abc Costa Mesa NH

Boys Long Jump Relay Division III Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc San Juan Hills 58-00.50 10
2 A Abc Laguna Hills 55-06.50 8
3 a abc Northwood 52-01.00 6
4 A Abc Warren FS 50-05.50 4
5 A Abc Westminster 49-05.75 2
6 a abc Calvary Chapel 48-10.75
-- a abc Irvine ND
-- A Abc Saddleback ND
-- A Abc Costa Mesa ND

Boys Shot Put Relay Division III Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Laguna Hills 122-08.50 10
2 a abc Irvine 114-06.25 8
3 A Abc Westminster 106-11.00 6
4 A Abc San Juan Hills 105-11.00 4
5 A Abc Warren FS 98-05.50 2
6 A Abc Costa Mesa 91-01.00
7 a abc Northwood 87-09.00
-- A Abc Saddleback ND
-- a abc Calvary Chapel ND

Boys Discus Throw Relay Division III Boys
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 A Abc Laguna Hills 372-01 10
2 a abc Irvine 354-07 8
3 A Abc Westminster 308-01 6
4 A Abc San Juan Hills 261-09 4
5 A Abc Warren FS 255-02 2
6 a abc Northwood 230-11
-- A Abc Saddleback ND
-- a abc Calvary Chapel ND
-- A Abc Costa Mesa ND

Licensed to Orange Coast College HY-TEK's Meet Manager 3/3/2012
Earl Engman Relays 2012 - 3/3/2012
Fred Kelly Stadium
Team Rankings - Through Event 78

Male Team Scores - 1 Division I Boys Division
Place School Points
===================================================================
1 Mission Viejo MIVI 119
2 El Toro ELTO 75
3 Warren WARR 58
4 Aliso Niguel ALNI 44
5 Huntington Beach HUBE 30
6 Segerstrom SEGR 24
7 Pacifica PACF 22
8 El Modena ELMO 14
9 Santa Ana Valley SAVA 2

Male Team Scores - 2 Division II Boys Division
Place School Points
===================================================================
1 Orange Lutheran LUOR 82
2 Valencia VAPL 75
3 Godinez GODN 56
4 Woodbridge WOBR 51
5 Yorba Linda YLIN 40
6 Villapark VIPA 34
7 Foothill FHIL 30
8 Orange ORAN 20

Male Team Scores - 3 Division III Boys Division
Place School Points
===================================================================
1 Laguna Hills LAHI 92
2 San Juan Hills SJUH 64
3 Northwood NRWO 60
4 Westminster WEMI 42
5 Warren FS WRFS 36
5 Irvine IRVI 36
7 Saddleback SADD 22
8 Costa Mesa COME 18
9 Calvary Chapel CALV 12

Female Team Scores - 4 Division I Girls Division
Place School Points
===================================================================
1 Mission Viejo MIVI 118
2 El Toro ELTO 74
3 Aliso Niguel ALNI 70
4 Pacifica PACF 44
5 El Modena ELMO 38
6 Segerstrom SEGR 24
7 Santa Ana Valley SAVA 14

Female Team Scores - 5 Divison II Girls Division
Place School Points
===================================================================
1 Woodbridge WOBR 110
2 Godinez GODN 60
3 Orange Lutheran LUOR 54
4 Valencia VAPL 46
5 Yorba Linda YLIN 43
6 Villapark VIPA 36
7 Foothill FHIL 28
8 Orange ORAN 11

Female Team Scores - 6 Division III Girls Division
Place School Points
===================================================================
1 San Juan Hills SJUH 98
2 Northwood NRWO 70
3 Westminster WEMI 58
4 Laguna Hills LAHI 48
5 Irvine IRVI 40
6 Rosary ROSA 34
7 Costa Mesa COME 21
8 Calvary Chapel CALV 14
9 Saddleback SADD 4