<
>

2012 Brooks PR Entries

Brooks PR Entries

NAME HOMETOWN SCHOOL PR YR

60m Boys

Levonte Whitfield Orlando, FL Jones 10.31 SR
Cameron Burrell Houston, TX Ridge Point 10.41 JR
Leshon Collins Newark, DE Glasgow 10.8 SR
Kendrick Davis Charlotte, NC Phillip O. Berry 10.47 SR
Tatum Taylor Seattle, WA O'Dea 10.62 JR
Kendal Williams Jacksonville, FL Stanton College Prep 10.51 SO
Khalfani Muhammad Los Angeles, CA Notre Dame 10.56 JR
Damian Greene Sammamish, WA Skyline 10.7 SR
Isaiah Brandt-Sims Wenatchee, WA Wenatchee 10.7 SO

60m Girls

Shayla Sanders Pompano Beach, FL Boyd Anderson 11.45 SR
Myasia Jacobs Paterson, NJ Paramus Catholic 11.47 SR
Destinee Gause Reynoldsburg, OH Reynoldsburg 11.63 SR
Gabrielle Gray High Point, NC High Point Central 11.63 SR
Marybeth Sant Parker, CO Valor Christian 11.69 JR
Kali Davis-White Ft. Lauderdale, FL Boyd Anderson 11.7 JR
Hannah Cunliffe Seattle, WA 11.71 SO
Deanna Hill Orlando, FL Lake Highland Prep 11.82 SO
Jennifer Madu Dallas, TX Plano East 11.57 SR

60mh Boys

Jonathon Jones Carrollton, GA Carrollton 13.69 SR
Donovan Robertson Berea, OH Berea 13.7 SR
Randy Bermea Harligen, TX Harligen 13.71 SR
Devon Allen Phoenix, AZ Brophy College Prep 13.9 JR
Dondre Echols Temple Hills, MD Potomac 13.91 SR
Jordan Moore Lithonia, GA Martin Luther King Jr. 13.8 SR
Bruce Barclay Ft. Lauderdale, FL Boyd Anderson 14 SR
Marlon Humphrey Hoover, AL Hoover 14.12 JR

60mh Girls

Dior Hall Denver, CO Denver School of Science and Technology 13.18 SO
Kendell Williams Kennesaw, GA Kell 13.5 JR
Shaunie Morrison Calgary, CAN Bishop O'Byrne 13.76 SO
Jordie Munford Rancho Cucamonga, CA Rancho Cucamonga 13.83 JR
Lateisha Philson Queens, NY Benjamin Cardozo 13.88 SR
Daje Pugh Fairfield, CA Fairfield 13.9 SR
Skylar Ross-Ranson Houston, TX Langham Creek 14.04 JR
Alexis Franklin Millersville, MD Old Mills 13.89

400m Boys

Najee Glass Woodbridge, NJ St. Peter's Prep 46.43 SR
Aldrich Bailey Arlington, TX Mansfield Timberview 46.53 SR
Richard Gary Duncanville, TX Duncanville 46.79 SR
Ayrian Evans Morrow, GA Morrow 47.04 SR
Marcus Chambers Tacoma, WA Henry Foss 47.05 JR
Michael Newton Kennesaw, GA Sprayberry 47.15 SR
Isaiah Duke Edmond, OK Edmond Memorial 47.23

Jerimy Strainge Coconut Creek, FL North Broward Prep 48 JR

400m Girls

Courtney Okolo Carrollton, TX Newman Smith 53.03 SR
Precious Holmes New Haven, CT Hill House 53.16 JR
Sydnee Over Windsor, CT Windsor 53.62 JR
Amy Weissenbach Los Angeles, CA Harvard-Westlake 53.8 SR
Sage Watson Medicine Hat, CAN Medicine Hat 54.19 SR
Ariah Graham Raleigh, NC Wakefield 54.5 SR
Felicia Brown Ellenwood, GA Martin L. King Jr. 53.67 SR

800m Boys

Cameron Thornton Atlanta, GA Whitefield Academy 01:49.6 SR
Tyler Smith Wetaskiwin, CAN Wetaskiwin Composite 01:49.7 JR
Zavon Watkins Liverpool, NY Liverpool 01:49.7 SR
Nick Hartle Las Vegas, NV Centennial 01:49.9 SR
Tretez Kinnaird Louisville, KY Butler Traditional 01:50.6 JR
Danel Tarango El Paso, TX Burges 01:51.1 SR
Quamel Prince Antioch, TN Antioch 01:51.3 SR
Hector Hernandez Killeen, TX Killeen Ellison 01:51.4 SR
Nicholas Boersma Wenatchee, WA Wenatchee 01:52.4 SR
Will Drinkwater Gig Harbor, WA Gig Harbor 01:53.4 SR
Alex Waddell Sioux Falls, SD Sioux Falls Washington 01:53.6 SR
Matthew Swanson N. Vancouver, CAN Sutherland Secondary 01:53.6 SR

800m Girls

Cami Chapus Los Angeles, CA Harvard-Westlake 02:08.5 SR
Savannah Camacho Paso Robles, CA Templeton 02:07.6 SR
Kaela Edwards Littleton, CO Little 02:09.1 SR
Taylor Hatfield Chillicothe, OH Zane Trace 02:08.9 SR
Anna Boyert Medina, OH Medina 02:09.1 SR
Jenna Westaway Calgary, CAN Rundle College Jr. 02:10.2 SR
Reagan Anderson Wilmington, DE Tatnall School 02:10.2 JR
Kellie Davis New Haven, CT James Hillhouse 02:10.6 JR
Rachel Paul Farmingville, NY Sachem East 02:09.0 SR
Morgan Dampier Wasilla, AK Wasilla 02:10.4 SR

Mile Boys

Jacob Burcham Baboursville, WV Cabell-Midland 04:04.7 JR
Brannon Kidder Lancaster, OH Lancaster 04:06.7 SR
Chris Waschura Woodside, CA Woodside 04:09.7 SR
Craig Nowak Cypress, TX Cypress Woods 04:09.3 SR
Cale Wallace Cypress, TX Cypress Ranch 04:09.3 SR
Trevor Gilley Southlake, TX Southlake Carroll 04:09.4 JR
Justin Brinkley Kingwood, TX Kingwood 04:09.4 SR
CJ Albertson Fresno, CA Buchanan 04:11.2 SR
Korey Krotzer Seattle, WA Auburn Riverside 04:11.9 SR
Marcus Dickson Buckley, WA White River 04:12.8 SR
Luis Gutierrez Rancho Cucamonga, CA Rancho Cucamonga 04:07.9 SR
Mike Marsella Wood River Junction, RI Chariho 04:09.1 SR
Billy Gaudreau Dana Point, CA St. Margaret's 04:12.0 SR

Mile Girls

Maddie Meyers Seattle, WA The Northwest School 04:41.9 SR
Kelsey Margey Locust Valley, NY Friends Academy 04:42.9 SR
Nikki Hiltz Santa Cruz, CA Aptos 04:45.1 JR
Molly Seidel Hartland, WI Unversity Lake 04:55.0 JR
Haley Meier Grosse Pointe Farms, MI Grosse Pointe South 04:46.4 JR
Allison Sturges Los Altos, CA Mountain View 04:47.6 SR
Kelly Lawson Cardiff, CA La Costa Canyon 04:48.2 JR
Amy Eloise-Neale Snohomish, WA Glacier Peak 04:43.3 JR
Samantha George Raleigh, NC Millbrook 04:52.9 SR
Lily Williams Tallahassee, FL Chiles 04:52.0 SR
Heather Bates Colorado Springs, CO Discovery Canyon 04:41.9 JR

2-mile Boys

Luis Luna Santa Rosa, CA Piner 08:58.5 SR
Darren Fahy Carlsbad, CA La Costa Canyon 08:59.0 SR
Andrew Gardner Spokane, WA Mead 09:04.7 JR
Danny Martinez Bellflower, CA Bosco 08:57.4 SR
Kevin Bishop Los Altos, CA Monte Vista 08:59.8 SR
Anthony Armstrong Kennewick, WA Kamiakan 09:00.4 SR
Tony Smoragiewicz Rapid City, SD Rapid City Central 09:00.8 SR
Thomas Graham Cary, NC Cary Academy 09:07.1 Sr
Jake Leingang Bismarck, ND Bismarck 09:04.2 JR
Daniel Vertiz San Antonio, TX Ronald Reagan 09:00.2 SR
Izaic Yorks Tacoma, WA Lakes 09:15.0 SR
Jonah Diaz Rancho Palos Verdes, CA Palos Verdes 08:58.6 SR
Craig Engels Pfafftown, NC Ronald Reagan 09:03.2 SR
Connor Rog 09:05.9

2-mile Girls

Wesley Frazier Raleigh, NC Ravenscroft School 10:10.9 JR
Haley Pierce Wilmington, DE The Tatnall School 10:17.5 SR
Katie Knight Spokane, WA North Central 10:18.6 JR
Erin Finn West Bloomfield, MI West Bloomfield 10:22.8 JR
Shanoah Souza Carlsbad, CA La Costa Canyon 10:27.7 JR
Megan Lacy Marlton, NJ Cherokee 10:27.1 SR
Anna Maxwell Santa Cruz, CA San Lorenzo Valley 10:29.7 SO
Samantha Nightingale Blue Springs, MO Blue Springs South 10:35.0 SR
Taylor Manett Rockford, MI Rockford 10:45.0 SR
Emma Abrahamson Carlsbad, CA La Costa Canyon 10:33.5 SO
Molly Seidel Hartland, WI 10:20.6 JR