2020 Summer Olympics Schedule

Live
time (EST)SportEventResult
6:00 AMArcheryMen's IndividualView Results
6:00 AMArcheryMen's Recurve TeamView Results
6:00 AMArcheryMixed TeamView Results
Upcoming
time (EST)SportEventResult
4:00 AMCycling - RoadMen's Road race
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32
12:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32
12:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32
12:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32
1:00 AMRowingWomen's Single Sculls, Repechage Round
1:00 AMRowingWomen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 1
1:10 AMRowingWomen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 2
1:20 AMRowingWomen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 3
1:30 AMRowingMen's Single Sculls, Repechage Round
1:30 AMRowingMen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 1
1:30 AMShootingWomen's 10m Air Rifle
1:30 AMShootingWomen's 10m Air Rifle, Qualification
1:40 AMRowingMen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 2
1:50 AMRowingMen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 3
2:00 AMRowingWomen's Double Sculls, Repechage Round
2:00 AMVolleyballMen's Volleyball, Preliminary Round, Pool A, ITA v CAN
2:00 AMHandballMen's Handball, Preliminary Round, Group A, NOR v BRA
2:00 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
2:00 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
2:00 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
2:00 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round, Yee v Edghill
2:00 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group C, Watanabe/Higashino v Christiansen/A. Bøje
2:00 AMBadmintonWomen's Doubles, Group Stage, Group A, Apriani/Polii v M.Y. Lee/M.K. Chow
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64, Murtazaeva v Hsieh K S
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64, Lin Y H v Abdul Rahman
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, M. Grimalt/E. Grimalt v Abicha/El Graoui
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Fijalek/Bryl v Bruno/Evandro
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Shiratori/Ishijima v Losiak/Kantor
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Thole/Wickler v Lupo/Nicolai
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Shiratori/Ishijima v Lupo/Nicolai
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Thole/Wickler v Losiak/Kantor
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Lupo/Nicolai v Losiak/Kantor
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Shiratori/Ishijima v Thole/Wickler
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Ahmed Tijan/Cherif v Gerson/Heidrich
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Gibb/Crabb v Rossi/Carambula
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Gibb/Crabb v Gerson/Heidrich
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Ahmed Tijan/Cherif v Rossi/Carambula
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Rossi/Carambula v Gerson/Heidrich
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Ahmed Tijan/Cherif v Gibb/Crabb
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Alison/Álvaro Filho v Azaad/Capogrosso
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Brouwer/Meeuwsen v Lucena/Dalhausser
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Alison/Álvaro Filho v Lucena/Dalhausser
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Brouwer/Meeuwsen v Azaad/Capogrosso
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Lucena/Dalhausser v Azaad/Capogrosso
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Alison/Álvaro Filho v Brouwer/Meeuwsen
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Leshukov/Semenov v Herrera/Gavira
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Mol/Sørum v McHugh/Schumann
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Leshukov/Semenov v McHugh/Schumann
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Fijalek/Bryl v M. Grimalt/E. Grimalt
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Bruno/Evandro v Abicha/El Graoui
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Fijalek/Bryl v Abicha/El Graoui
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Bruno/Evandro v M. Grimalt/E. Grimalt
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Krasilnikov/Stoyanovskiy v Perušic/Schweiner
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Plavins/Tocs v Gaxiola/Rubio
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Krasilnikov/Stoyanovskiy v Plavins/Tocs
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Perušic/Schweiner v Gaxiola/Rubio
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Perušic/Schweiner v Plavins/Tocs
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Krasilnikov/Stoyanovskiy v Gaxiola/Rubio
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Mol/Sørum v Leshukov/Semenov
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Mol/Sørum v Herrera/Gavira
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Herrera/Gavira v McHugh/Schumann
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Liliana/Elsa v Xue C/Wang X X
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Murakami/Ishii v Sluková/Hermannová
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Betschart/Hüberli v Ludwig/Kozuch
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Betschart/Hüberli v Sluková/Hermannová
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Murakami/Ishii v Ludwig/Kozuch
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Murakami/Ishii v Betschart/Hüberli
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Ludwig/Kozuch v Sluková/Hermannová
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, Artacho/Clancy v Martínez/Echevarria
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, N. Makroguzova/Kholomina v Menegatti/Orsi Toth
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, N. Makroguzova/Kholomina v Martínez/Echevarria
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, Artacho/Clancy v Menegatti/Orsi Toth
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, Artacho/Clancy v N. Makroguzova/Kholomina
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, Menegatti/Orsi Toth v Martínez/Echevarria
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Claes/Sponcil v Kravcenoka/Graudina
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Ana Patricia/Rebecca v Makokha/Khadambi
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Ana Patricia/Rebecca v Kravcenoka/Graudina
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Claes/Sponcil v Makokha/Khadambi
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Ana Patricia/Rebecca v Claes/Sponcil
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Kravcenoka/Graudina v Makokha/Khadambi
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Pavan/Humana-Paredes v Schoon/Stam
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Heidrich/Vergé-Dépré v Borger/Sude
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Pavan/Humana-Paredes v Borger/Sude
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Heidrich/Vergé-Dépré v Schoon/Stam
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Pavan/Humana-Paredes v Heidrich/Vergé-Dépré
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Borger/Sude v Schoon/Stam
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Klineman/Ross v Keizer/Meppelink
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Keizer/Meppelink v Xue C/Wang X X
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Klineman/Ross v Liliana/Elsa
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Keizer/Meppelink v Liliana/Elsa
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Klineman/Ross v Xue C/Wang X X
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Agatha/Duda v Bansley/Wilkerson
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Wang F/Xia X Y v Gallay/Pereyra
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Agatha/Duda v Wang F/Xia X Y
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Bansley/Wilkerson v Gallay/Pereyra
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Agatha/Duda v Gallay/Pereyra
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Bansley/Wilkerson v Wang F/Xia X Y
2:10 AMRowingMen's Double Sculls, Repechage Round
2:20 AMRowingWomen's Pair
2:20 AMRowingWomen's Pair, Heats
2:20 AMRowingWomen's Pair, Heats, Heat 1
2:30 AMRowingWomen's Pair, Heats, Heat 2
2:30 AMField HockeyMen's Hockey, Preliminary Round, Pool A, JPN v AUS
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64, Streets v Bounabi
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64, Shimamura v Mackiewicz
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64, Mamutov v Teodosiu
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64, Yoshida v Quintero
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMArcheryMixed Team, Last 16
2:30 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 2
2:40 AMRowingWomen's Pair, Heats, Heat 3
2:40 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group B, M. Ellis/Smith v Gicquel/Delrue
2:45 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
2:45 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
2:45 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
2:49 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 3
2:50 AMRowingMen's Pair
2:50 AMRowingMen's Pair, Heats
2:50 AMRowingMen's Pair, Heats, Heat 1
2:50 AMWeightliftingWomen's 49kg
2:50 AMWeightliftingWomen's 49kg, Group B
2:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Kang Y M v Sato
2:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Moellhausen v Fiamingo
2:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Lin S v Diongue
2:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Floor Exercise
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Floor Exercise, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Floor Exercise, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Horizontal Bar
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Horizontal Bar, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Horizontal Bar, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 2
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 3
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 4
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 5
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 6
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Parallel Bars
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Parallel Bars, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Parallel Bars, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Pommel Horse
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Pommel Horse, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Pommel Horse, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Rings
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Rings, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Rings, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 2
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 3
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 4
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 5
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 6
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Vault
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Vault, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Vault, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMRowingMen's Pair, Heats, Heat 2
3:00 AMField HockeyMen's Hockey, Preliminary Round, Pool A, NZL v IND
3:00 AMSoftballWomen's Softball, Opening Round, CAN v AUS
3:08 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 4
3:10 AMRowingMen's Pair, Heats, Heat 3
3:14 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Su P Y v Yamada
3:15 AMBasketballWomen's Basketball 3x3, Pool A, ROC v JPN
3:20 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls
3:20 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls, Heats
3:20 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 1
3:20 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group A, Zheng S/Huang Y Q v Elgamal/Hany
3:20 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group A, Seo S J/Chae Y J v Tabeling/S. Piek
3:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Beljajeva v Vitalis
3:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Jarecka v Kolobova
3:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Isola v Besbes
3:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Kirpu v Hurley
3:27 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 8
3:28 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Demse v Suzuki
3:30 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 2
3:30 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
3:30 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
3:30 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round, Kumar v Enkhbat
3:30 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
3:30 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
3:40 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 3
3:40 AMBasketballWomen's Basketball 3x3, Pool A, CHN v ROU
3:42 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Sim J Y v El Bouchti
3:45 AMShootingWomen's 10m Air Rifle, Final
3:46 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 7
3:50 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls
3:50 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls, Heats
3:50 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 1
3:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Lehis v Trzebinska
3:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Song S v Holmes
3:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Zhu M Y v Hurley
3:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Kryvytska v Knapik-Miazga
3:56 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Artamonov v Jendoubi
4:00 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 2
4:00 AMHandballMen's Handball, Preliminary Round, Group A, FRA v ARG
4:00 AMBadmintonMen's Doubles, Group Stage, Group C, Liu Y C/Li J H v Chew/Chew
4:00 AMBadmintonWomen's Doubles, Group Stage, Group C, Li Y H/Du Y v Thygesen/Fruergaard
4:00 AMBoxingWomen's Featherweight, Last 32, Sakobi v Petecio
4:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Dashdavaa v Tsjakadoea
4:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Chibana v Bonfance
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Kwon S W v Tiafoe
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, A. Murray v Auger-Aliassime
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Klein v Duckworth
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, P. Sousa v Davidovich
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Koepfer v Bagnis
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Nishioka v Khachanov
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Machác v J. Sousa
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Schwartzman v Varillas
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Kohlschreiber v S. Tsitsipas
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Musetti v Millman
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Osorio v Golubic
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Friedsam v Watson
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Ka. Plíaková v Cornet
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Alexandrova v Mertens
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Fernandez v Yastremska
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Stojanovic v Hibino
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Swiatek v Barthel
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Errani v Pavlyuchenkova
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Shvedova v Tomljanovic
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Suárez v Jabeur
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Giorgi v Brady
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Ostapenko v Vesnina
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Putintseva v Podoroska
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Siegemund v Svitolina
4:05 AMVolleyballMen's Volleyball, Preliminary Round, Pool B, BRA v TUN
4:05 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 6
4:06 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Preciado v Gerchev
4:06 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Dolgova v Bhatta
4:10 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 3
4:10 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Yong v Truong
4:13 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Lesyuk v Ramos
4:13 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Milani v Lin C H
4:15 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Lebesson/Yuan v Hu/Tapper
4:15 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Fegerl/Polcanova v Mizutani/Ito
4:15 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Szudi/Pergel v Wong C T/Doo H K
4:15 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Ionescu/B. Szocs v Pistej/Balazova
4:15 AMBoxingWomen's Featherweight, Last 32, Cacic v Ramirez
4:19 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Verstraeten v Plafky
4:19 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Menz v Vargas Ley
4:20 AMRowingWomen's Four
4:20 AMRowingWomen's Four, Heats
4:20 AMRowingWomen's Four, Heats, Heat 1
4:24 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Bragança v Yunta
4:24 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 5
4:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32
4:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Lichagina v Navarria
4:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Khakimova v Sun Y
4:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Doig v Kong M W
4:26 AMJudoMen's 60kg, Last 32, McKenzie v Huseynov
4:26 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Figueroa v Sentürk
4:30 AMRowingWomen's Four, Heats, Heat 2
4:30 AMBoxingMen's Welterweight, Last 32, Ekinci v Radzionau
4:32 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Akkus v Namgyel
4:32 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Rishony v Alvarez
4:35 AMBasketballMen's Basketball 3x3, Pool A, POL v LAT
4:38 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16
4:39 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Sithisane v Takabatake
4:39 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Boukli v Nikolic
4:40 AMRowingMen's Four
4:40 AMRowingMen's Four, Heats
4:40 AMRowingMen's Four, Heats, Heat 1
4:40 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group C, Jordan/Oktavianti v Leung/Somerville
4:40 AMBadmintonWomen's Doubles, Group Stage, Group D, Kong H Y/Kim S Y v S. Stoeva/G. Stoeva
4:40 AMBadmintonWomen's Doubles, Group Stage, Group D, Jia Y/Chen Q C v Prajongjai/Kititharakul
4:43 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 1
4:45 AMField HockeyMen's Hockey, Preliminary Round, Pool B, NED v BEL
4:45 AMJudoMen's 60kg, Last 16
4:45 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Costa v Gurbanli
4:48 AMBoxingMen's Welterweight, Last 32, Mengue Ayissi v Dlamini
4:50 AMRowingMen's Four, Heats, Heat 2
4:52 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Jang J v Barbosa
4:52 AMJudoMen's 60kg, Last 16
4:52 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Galbadrakh v Li Y
4:55 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32
4:55 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Hartung v Decsi
4:55 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32
4:55 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Ibragimov v Wagner
4:58 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Garrigós v Mkheidze
4:58 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Likmabam v Csernoviczki
5:00 AMRowingMen's Eight
5:00 AMRowingMen's Eight, Heats
5:00 AMRowingMen's Eight, Heats, Heat 1
5:00 AMBasketballMen's Basketball 3x3, Pool A, CHN v SRB
5:00 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Cheng I C/Lin Y J v Achanta/Batra
5:00 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, O. Assar/Meshref v Lee S S/Jeon J H
5:00 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Franziska/P. Solja v Campos/Fonseca
5:00 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Xu X/Liu S W v Wang Z/Zhang
5:03 AMBoxingMen's Welterweight, Last 32, Clair v Sanford
5:05 AMJudoMen's 60kg, Last 16
5:05 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Pareto v Whitebooi
5:06 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Cerezo Iglesias v Bogdanovic
5:10 AMRowingMen's Eight, Heats, Heat 2
5:11 AMJudoMen's 60kg, Last 16
5:11 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Kang Y J v Stangar
5:15 AMField HockeyMen's Hockey, Preliminary Round, Pool A, ARG v ESP
5:18 AMJudoMen's 60kg, Last 16
5:18 AMJudoWomen's 48kg, Last 16
5:20 AMRowingWomen's Eight
5:20 AMRowingWomen's Eight, Heats
5:20 AMRowingWomen's Eight, Heats, Heat 1
5:20 AMBadmintonMen's Doubles, Group Stage, Group A, Wang C L/Lee Y v Shetty/Rankireddy
5:20 AMBadmintonMen's Doubles, Group Stage, Group A, Sukamuljo/Gideon v Lane/Vendy
5:20 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group D, Wang Y/Huang D P v Lamsfuss/Herttrich
5:20 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Salim v Dell'aquila
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Amer v Homer
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Pakdaman v Szatmari
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Abedini v Gordon
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Berre v Ferjani
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Szabo v Gu B G
5:24 AMJudoMen's 60kg, Last 16
5:24 AMJudoWomen's 48kg, Last 16
5:30 AMRowingWomen's Eight, Heats, Heat 2
5:30 AMTennisMen's Doubles, Round 1
5:30 AMTennisMen's Singles, Round 1, Nagal v Istomin
5:30 AMTennisMen's Singles, Round 1, Struff v Monteiro
5:30 AMTennisMen's Singles, Round 1, Bublik v Medvedev
5:30 AMTennisMen's Singles, Round 1, Daniel v Sonego
5:30 AMTennisMen's Singles, Round 1, Basilashvili v Carballés
5:30 AMTennisMen's Singles, Round 1, Chardy v Barrios
5:30 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
5:30 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Badosa v Mladenovic
5:30 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Sakkari v Kontaveit
5:30 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Sherif v Peterson
5:30 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Stosur v Rybakina
5:31 AMJudoMen's 60kg, Last 16
5:31 AMJudoWomen's 48kg, Last 16
5:34 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Wu J Y v Pouryounes
5:37 AMJudoMen's 60kg, Quarterfinal
5:37 AMJudoWomen's 48kg, Last 16
5:44 AMJudoMen's 60kg, Quarterfinal
5:44 AMJudoWomen's 48kg, Last 16
5:45 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Reshetnikov v Elsissy
5:45 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Samele v Xu Y M
5:45 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Kim J H v Lokhanov
5:48 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Khalil v Sawekwiharee
5:50 AMJudoMen's 60kg, Quarterfinal
5:50 AMJudoWomen's 48kg, Last 16
5:57 AMJudoMen's 60kg, Quarterfinal
5:57 AMJudoWomen's 48kg, Last 16
Final
time (EST)SportEventResult
6:00 AMArcheryMen's Individual, Ranking RoundView Results
6:00 AMArcheryMen's Recurve Team, Ranking RoundView Results
6:00 AMArcheryMixed Team, Ranking RoundView Results

Medal Tracker

Overall Medal Leaders

  • 0
    -
  • 0
    -
  • 0
    -

Individual Medal Leaders

Gold
--
--
--
Silver
--
--
--
Bronze
--
--
--

Overall Medal Leaders

  • 0
    -
    -
  • 0
    -
    -
  • 0
    -
    -

Individual Medal Leaders

Gold
--
--
--
Silver
--
--
--
Bronze
--
--
--

Olympics News